Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań w nowym lokum

2005-11-21

Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań w nowym lokum

SBDiM zostało zarejestrowane w maju br. Obecnie stowarzyszenie liczy ponad 50 członków zwyczajnych i wspierających – są to ci sami ludzie, którzy wcześniej tworzyli krakowski oddział PSBD.

Na uroczystości oficjalnego otwarcia nowej siedziby Stowarzyszenia Budowniczych Domów i Mieszkań – mieszczącej się w historycznym budynku przy ul. Kamiennej 19, nieopodal fortów – byli obecni m.in. liczni przedstawiciele Urzędu Miasta: wiceprezydent Kazimierz Bujakowski, dyrektor Wydziału Architektury i Urbanistyki, Ewa Podhalańska, Elżbieta Szczawińska, główny architekt miasta prof. Andrzej Wyżykowski oraz radni: Jerzy Fedorowicz, Bogusław Kośmider i Kajetan d`Obyrn.

SBDiM zostało zarejestrowane w maju br. Obecnie stowarzyszenie liczy ponad 50 członków zwyczajnych i wspierających – są to ci sami ludzie, którzy wcześniej tworzyli krakowski oddział PSBD. Jak podkreślił prezes stowarzyszenia Tytus Misiak, SBDiM kontynuuje wszystkie działania podjęte pod poprzednim szyldem, czyli przede wszystkim organizację Krakowskich Giełd Domów i Mieszkań odbywających się sześć razy w roku w hali „Sokoła”, a także przygotowanie kolejnych edycji konkursu o tytuł „Krakowskiego Mieszkaniowego Dewelopera Roku”, którego rozstrzygnięcie nastąpi w maju 2006 roku. W swej działalności SBDiM przywiązuje również dużą wagę do współpracy z lokalnymi władzami administracyjnymi i samorządowymi. W ostatnim czasie powstała komisja ds. rozmów z Urzędem Miasta Krakowa w sprawie poprawy działania Wydziału Architektury. Celem tych rozmów ma być uproszczenie i skrócenie procedur wydawania decyzji o warunkach zabudowy i pozwoleń na budowę. Efekty działalności pracy komisji będą widoczne najwcześniej w I kwartale 2006 r.

Współpraca stowarzyszenia z Miastem przy realizacji niektórych przedsięwzięć (na przykład konkursu, nad którym honorowy patronat objął prezydent Krakowa Jacek Majchrowski) jest bardzo dobra, ale obecnie jesteśmy na etapie przełamywania oporów i rozpoczęcia dyskusji na tematy, które są dla nas niezwykle istotne. Komisja nie ma możliwości decyzyjnych, możemy jedynie wskazywać, gdzie da się uzyskać oszczędności czasu w wydawaniu decyzji WZ. Ale doceniamy wagę tej współpracy, ponieważ do tej pory nikt nas nie dopuszczał do tworzenia procedur – powiedział prezes Misiak.

Stowarzyszenie zaangażowało się również w prace nad przygotowaniem projektu Lokalnych Inicjatyw Mieszkaniowych (tzw. LIM-ów), dotyczącego dofinansowania rozbudowy infrastruktury.

(mak)

Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 23/2005 | 2005-11-21

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na zamianękamienice do kupieniainne nieruchomości na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Szczecinlokale użytkowe na wynajem powiat Braniewskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Łukowicadomy na sprzedaż gmina Pysznicadomy na wynajem w Święcicymieszkania na sprzedaż w Franckowej Budziedomy na sprzedaż w Miasteczku Śląskim

Deweloperzy

);