Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Stopy wzrosną

2011-01-14

Stopy wzrosną

Rada Polityki Pieniężnej podniesie stopy procentowe o 0,25 pkt proc.- twierdzą eksperci. Wyższe stopy mają zapobiec nadmiernej inflacji.

Rada Polityki Pieniężnej podniesie stopy procentowe o 0,25 pkt proc.- twierdzą eksperci. Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna”, podwyżka ma zapobiec wzrostowi inflacji, która obecnie utrzymuje się na poziomie 2,6 proc., choć pod koniec ubiegłego roku nabrała rozpędu.

Wpłynęły na to podwyżki cen paliwa (o 11,9 proc.), żywności, napojów i używek (o 5,3 proc.) oraz nośników energii (4,1 proc.). Również otwarcie niemieckiego rynku pracy może spowodować wzrost wynagrodzeń krajowych, a przez to przyczynić się do nasilenia konsumpcji, a wraz z nią presji inflacyjnej – przytacza opinie specjalistów „Dziennik Gazeta Prawna”.

Podniesienie stóp procentowych, do poziomu 3,75 proc. w wypadku stopy podstawowej, wzmocni złotego. W połączeniu z rosnącym wskaźnikiem WIBOR wpłynie to na zwiększenie kosztów kredytów, ale z drugiej strony – zachęci do oszczędzania.

Tymczasem Europejski Bank Centralny wstrzymuje się z podwyżką stóp. Priorytetem jest utrzymanie odradzającej się dobrej koniunktury, która pozwala na zapobieganie kryzysom budżetowym w Grecji, Hiszpanii czy Irlandii.

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna” | 2011-01-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na sprzedażmieszkania poszukiwane do wynajęciadomy na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat Malborskimieszkania na wynajem powiat M. Ruda Śląskalokale użytkowe na wynajem gmina M. Piotrków Trybunalskilokale użytkowe na wynajem gmina Sokołymieszkania na sprzedaż w Księżopole-Smolakachmieszkania na sprzedaż w Granicachmieszkania na wynajem w Brzozów-Kolonii

Deweloperzy

);