Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Stopy spadają, a kredyty bez zmian

2009-07-14

Stopy spadają, a kredyty bez zmian

Banki praktycznie nie zareagowały na ostatnią, czerwcową obniżkę stóp procentowych przez RPP i nie zmniejszyły oprocentowania kredytów.

Banki praktycznie nie zareagowały na ostatnią, czerwcową obniżkę stóp procentowych przez RPP i nie zmniejszyły oprocentowania kredytów – donosi „Gazeta Prawna”.

Jak zaznacza dziennik, choć od decyzji Rady Polityki Pieniężnej obniżającej o 0,25 pkt proc. główne stopy procentowe NBP minęły już prawie dwa tygodnie, to żaden z liczących się na rynku banków komercyjnych nie zdecydował się na obniżenie oprocentowania kredytów. Te same stawki co przed miesiącem obowiązują m.in. w PKO BP, Pekao, BRE Banku, BZ WBK i ING Banku Śląskim. Staniały jedynie te kredyty, których maksymalne oprocentowanie jest ograniczone ustawą antylichwiarską. Chodzi głównie o kredyty w kartach kredytowych i pożyczki gotówkowe, gdzie stawki sięgają maksymalnie dozwolonego poziomu (zgodnie z ustawą oprocentowanie żadnego kredytu w Polsce nie może przekraczać czterokrotności wysokości stopy lombardowej NBP, czyli po ostatniej obniżce stóp, 20 proc.) – czytamy.

Eksperci podkreślają, że oprocentowanie kredytów w bankach komercyjnych nie podąża śladem obniżek stóp procentowych NBP z powodu rosnących marż kredytowych. Poza tym na ogół banki reagują na decyzje RPP z dużym, nawet kilkumiesięcznym opóźnieniem. Jednak w przypadku ruchu stóp w drugą stronę nie mają takich skrupułów i zwykle dość szybko reagują na podwyżki oprocentowania – podkreśla gazeta.

 

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 14.07.2009 | 2009-07-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice do kupieniamieszkania na sprzedażkamienice poszukiwane do wynajęciadomy na wynajem powiat Sejneńskilokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Ostrołękamieszkania na wynajem gmina Kłoczewmieszkania na wynajem gmina Jeleniewomieszkania na wynajem w Jaworkidomy na wynajem w Kostrzewachdomy na wynajem w Nowe Rzeszotko

Deweloperzy

);