Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Stopy procentowe bez zmian

2009-05-04

Stopy procentowe bez zmian

Rada Polityki Pieniężnej podczas ostatniego posiedzenia nie zdecydowała się na kolejne cięcie stóp procentowych.

Rada Polityki Pieniężnej podczas ostatniego posiedzenia nie zdecydowała się na kolejne cięcie stóp procentowych – podaje „Gazeta Prawna”.

Tym samym trwający od listopada cykl obniżek stóp został przerwany. Obecnie stopa referencyjna wynosi 3,75 proc., stopa redyskonta weksli – 4 proc., stopa lombardowa – 5,25 proc., a stopa oprocentowania lokaty terminowej przyjmowanej przez NBP od banków – 2,25 proc.

Jak czytamy dalej, specjaliści są zdania, że kwietniowa decyzja nie oznacza końca cyklu łagodzenia polityki pieniężnej i główna stopa NBP – stopa referencyjna – może spaść w tym roku do 3,5–3 proc. Kolejne decyzje RPP będą uzależnione od dynamiki PKB w I kwartale i projekcji inflacji. Pierwszą informację GUS poda pod koniec maja, najprawdopodobniej już po majowym posiedzeniu Rady. Drugą RPP otrzyma w czerwcu – dodaje dziennik.

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 30.04.2009 | 2009-05-04

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na sprzedażkamienice na zamianęinne nieruchomości poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajem powiat Aleksandrowskidomy na wynajem powiat Międzyrzeckimieszkania na wynajem gmina Szydłowolokale użytkowe na sprzedaż gmina Budzyńdomy na wynajem w Morzyczynie Włościańskimmieszkania na wynajem w Słodkowie Trzecimdomy na sprzedaż w Brzozowej

Deweloperzy

);