Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Stolica wiceliderem

2012-03-08

Stolica wiceliderem

Warszawa zajęła 2 miejsce wśród najbardziej atrakcyjnych inwestycyjnie miast europejskich w 2012 r.

Podczas tegorocznych targów MIPIM w Cannes we Francji, firma doradcza działająca w branży nieruchomości – CBRE, zaprezentowała raport „Badania intencji inwestorów na rynku nieruchomości”, w którym przedstawiony został ranking najbardziej atrakcyjnych krajów i miast Starego Kontynentu.

Wśród europejskich metropolii niekwestionowanym liderem okazał się Londyn, który zyskał 37 proc. głosów wśród 340 inwestorów biorących udział w badaniach. Uznali oni, że właśnie to miasto jest atrakcyjną lokalizacją dla inwestycji. Na drugim miejscu znalazła się Warszawa z 12 proc. poparciem. Na dalszych pozycjach uplasowały się Paryż (9 proc.), Monachium (8 proc.) i Berlin ( 7 proc.).

Awans Warszawy do grona miast cieszących się największym zainteresowaniem inwestorów na europejskim rynku nieruchomości wiąże się z zasłużonym wizerunkiem Polski jako kraju o silnych fundamentach gospodarczych, odpornego na turbulencje rynków światowych i europejskich. Drugie miejsce naszej stolicy za Londynem, a przed Paryżem, Monachium i Berlinem, daje podstawy do optymizmu deweloperom i inwestorom zaangażowanym obecnie na naszym rynku, jak i tym, którzy planują wejście do Polski – powiedział Colin Waddell, dyrektor zarządzający CBRE w Polsce.

Z badań CBRE wynika również, że najbardziej popularnymi wśród inwestorów państwami są: Wielka Brytania (31 proc.), Niemcy (27 proc.) i kraje Europy Środkowo-Wschodniej (19 proc.).

Źródło: KRN.pl | 2012-03-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na wynajemdomy do kupieniamieszkania poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na sprzedaż powiat Dębickimieszkania na wynajem powiat Opolskilokale użytkowe na wynajem gmina Małkinia Górnadomy na sprzedaż gmina Ustronie Morskiedomy na sprzedaż w Włodkachmieszkania na sprzedaż w Bielancemieszkania na wynajem w Żurawii

Deweloperzy

);