Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Stolica tajemnic

2010-12-17

Stolica tajemnic

Warszawscy urzędnicy podlegający Hannie Gronkiewicz-Waltz łamią ustawę o dostępie do informacji publicznej. Majątek o wartości 20 mld zł wolą oddawać bardzo dyskretnie.

Warszawscy urzędnicy podlegający Hannie Gronkiewicz-Waltz łamią ustawę o dostępie do informacji publicznej. Majątek o wartości 20 mld zł wolą oddawać bardzo dyskretnie - podaje „Puls Biznesu"

Czy prawdziwe są doniesienia, że na zwrotach najatrakcyjniejszych nieruchomości warszawskich, zabieranych przed laty tzw. dekretem Bieruta, najwięcej zyskują nie prawowici spadkobiercy poszkodowanych przedwojennych właścicieli, lecz zorganizowane grupy osób skupujące roszczenia reprywatyzacyjne za przysłowiową złotówkę? - dopytuje „PB”.

Sygnały pozwalające sformułować takie pytanie docierały już kilka miesięcy temu. Pełna weryfikacja byłaby możliwa przy pomocy miejskich urzędników. Jednak urzędnicy zamiast udzielać pomocy, utrudniają dziennikarzom pracę. Gazeta ustaliła, że w Warszawie działa przynajmniej kilka grup osób wyspecjalizowanych w zarabianiu na reprywatyzacji. Ich członkowie, w tym m.in. prawnicy, mają dostęp do baz danych ratusza, co ułatwia im dotarcie (nie tylko w Polsce) do spadkobierców właścicieli kamienic i działek w najatrakcyjniejszych punktach stolicy.

Według informatorów gazety istnieją przesłanki mówiące, że niektóre osoby działające w tych grupach posiadają nadzwyczajnie dobre kontakty z urzędnikami wydziału spraw dekretowych. Zdumiewające również jest to, iż w niektórych przypadkach zwracane są nie tylko działki, ale również wybudowane na nich kamienice, choć te przestały istnieć w wyniku działań wojennych.

 

Źródło: "Puls Biznesu" | 2010-12-17

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny do kupieniakamienice do kupieniainne nieruchomości na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat Płońskidomy na wynajem powiat Ropczycko-Sędziszowskidomy na sprzedaż gmina Nagłowicedomy na wynajem gmina Parzęczewmieszkania na wynajem w Sierakowie Śląskimmieszkania na sprzedaż w Zagajewicachdomy na sprzedaż w Maluszynie

Deweloperzy

);