Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Stare Podgórze rejon, gdzie wciąż jest wiele do z(a)robienia

2005-09-19

Stare Podgórze rejon, gdzie wciąż jest wiele do z(a)robienia

Szeroko rozumiane Stare Miasto (czyli tzw. rejon Plant i ulice odchodzące aż do drugiej obwodnicy), Kazimierz, a w następnej kolejności, Łobzów i na pewno Zwierzyniec – to obszary, na których w nieruchomości chcą zainwestować wszyscy.

Szeroko rozumiane Stare Miasto (czyli tzw. rejon Plant i ulice odchodzące aż do drugiej obwodnicy), Kazimierz, a w następnej kolejności, Łobzów i na pewno Zwierzyniec – to obszary, na których w nieruchomości chcą zainwestować wszyscy. Zarówno tzw. inwestorzy indywidualni, jak i firmy specjalizujące się w kupowaniu nierzadko całych kamienic. Co z pozostałymi dzielnicami? Czy są skazane na inwestycyjną stagnację? Wydaje się, że największe szanse na rozwój i wzrost wartości nieruchomości w okresie 3 – 5 lat, mają rejony stanowiące bezpośrednie zaplecza ww. dzielnic. Czyli Dębniki i przede wszystkim – Stare Podgórze. I o nim dziś więcej.

Kilka lat temu Kazimierz był miejscem, w które mieszkańcy Krakowa na ogół się nie zapuszczali, a jeśli już, to tylko wtedy, gdy musieli. Jeszcze niedawno podobnie było ze Starym Podgórzem. Co się zmieniło na plus w przeciągu ostatnich dwóch lat? Przede wszystkim remont ulic Kalwaryjskiej i Limanowskiego, z nowym torowiskiem. Kilku uznanych w Krakowie deweloperów postanowiło spróbować zainwestować w tę dzielnicę. Kilkunastu może kilkudziesięciu właścicieli kompleksowo odnowiło swoje „realności”. Spowodowało to już widoczny wzrost zainteresowania Starym Podgórzem. Jak to się przekłada na ceny? O ile na Starym Mieście za 1 m kw. trzeba już zapłacić nawet 8 – 12 tysięcy PLN, i nie uwzględniam tu rejonu Plant, o tyle za takie samo lokum, ale w rozwijającym się Starym Podgórzu zapłacimy 4 – 6 tysięcy PLN za 1 m kw. A jeszcze niedawno można było kupić tu mieszkania po 2500 PLN za 1 m kw.

Do niedawna zaniedbana i nie lubiana dzielnica, dziś zaczyna być modna. Jej dużym atutem są mieszkania i apartamenty z widokiem na Wisłę, a z wyżej położonych Krzemionek – na Kazimierz i Stare Miasto. Rejon ten ma dobre połączenie z centrum miasta zarówno tramwajowe, jak i autobusowe. Dla zmotoryzowanych istotna jest również względna łatwość przemieszczania się i komunikowania z pozostałymi dzielnicami i drogami wylotowymi z miasta. Ulice Kalwaryjska i Limanowskiego nie są na razie drugą Floriańską, ale niewątpliwie już teraz kupcy chętnie lokują tu swoje sklepy, a stawki czynszów dochodzą do nawet 100 PLN za 1 m kw. wynajmowanej powierzchni. Czyli już są porównywalne z takimi ulicami jak Starowiślna i Krakowska. Coraz lepsza infrastruktura, dobrze i konsekwentnie przeprowadzane procesy rewitalizacyjne, m.in. na Placu Bohaterów Getta, nagromadzenie inwestycji (hotel i kilka nowych budynków wielomieszkaniowych) wpłyną tylko dodatnio na całokształt dzielnicy. Trend inwestycyjny i budowlano-remontowy raczej będzie się utrzymywał, podobnie jak będzie rosła wartość nieruchomości zlokalizowanych w tym rejonie.

Dodatkowym atutem Starego Podgórza jest fakt, że na Starym Mieście i Kazimierzu powoli kończą się (lub są mocno ograniczone) możliwości inwestowania na większą skalę (brak działek, brak budynków). Stare Podgórze to rejon, gdzie wciąż jest wiele do z(a)robienia.

Rafał Renduda – Ober-Haus

Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 18/2005 | 2005-09-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże do kupieniainne nieruchomości na zamianęlokale użytkowe na wynajemdomy na wynajem powiat Bielskimieszkania na wynajem powiat Malborskidomy na wynajem gmina Chybiemieszkania na wynajem gmina Piładomy na wynajem w Ryńskiemieszkania na sprzedaż w Bezku Dębińskimmieszkania na wynajem w Tworzankach

Deweloperzy

);