Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Stadion prawie gotowy

2011-11-30

Stadion prawie gotowy

Skończyły się prace budowlane prowadzone przez generalnego wykonawcę Stadionu Narodowego. Obiekt musi jeszcze zostać wykończony.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem, ostateczne zakończenie prac przy konstrukcji Stadionu Narodowego w Warszawie, realizowane przez konsorcjum z Hydrobudową na czele nastąpiło 29 listopada. Po odbiorze operator stadionu, Narodowe Centrum Sportu, z inwestora obiektu stał się oficjalnym użytkownikiem.

Prace wykończeniowe będą  jeszcze trwać przez kilka miesięcy. Najbardziej przykuwającymi elementami stadionu są metalowa siatka na elewacji i składany dach. Ażurowa czerwono-srebrna elewacja ma powierzchnię ponad dwóch hektarów. Dach natomiast 310 m długości i jest szeroki na 280 m. Jego powierzchnia, licząca prawie siedem hektarów, składa się z trzech części. Pierwsza, rozpościerająca się nad trybunami i sięgająca 82 m w głąb stadionu, wykonana jest z materiału z włókna szklanego pokrytego teflonem. Dzięki temu tkanina ma dużą odporność na deszcz, śnieg i żar słońca. Kolejny pas o szerokości ok. 11 m wykonano ze szkła – przezroczysta powłoka pozwala na doświetlenie wnętrza obiektu. W samym środku, bezpośrednio nad płytą boiska, znajduje się  składany dach.  Po wciśnięciu przycisku w control roomie, dach może być rozłożony w ciągu 15 minut pod warunkiem, że temperatura nie jest niższa niż -5 st. C.

Źródło: KRN.pl | 2011-11-30

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe do kupieniagaraże do kupienialokale użytkowe poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na sprzedaż powiat Średzkidomy na wynajem powiat Tomaszowskidomy na wynajem gmina Czerwińsk nad Wisłąlokale użytkowe na wynajem gmina Bełchatówdomy na wynajem w Budachowiedomy na wynajem w Zasadkachmieszkania na sprzedaż w Wielgolasie

Deweloperzy

);