Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Sprzeciwy wobec nowej ustawy

2012-02-15

Sprzeciwy wobec nowej ustawy

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało czwartą wersję projektu ustawy o korytarzach przesyłowych, który wywołał sprzeciwy wśród specjalistów.

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało czwartą wersję projektu ustawy o korytarzach przesyłowych, stworzoną przez Ministerstwo Gospodarki. Projekt precyzuje m.in. zasady udzielania pozwoleń na budowę urządzeń przesyłowych, ponadto zawiera regulacje dotyczące kluczowych kwestii związanych z poszanowaniem prawa własności przy realizacji inwestycji infrastrukturalnych.

Korytarze przesyłowe w rozumieniu ustawy, to wyodrębnione pod względem prawnym tereny niezbędne do posadowienia i prawidłowej eksploatacji urządzeń przesyłowych, do których zaliczane są m.in. umieszczone pod powierzchnią gruntu, na gruncie oraz nad gruntem ciągi drenażowe, urządzenia techniczne i obiekty służące do doprowadzania, np. energii elektrycznej i gazów.

Projekt ustawy wzbudził wątpliwości Zarządu Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych.  Federacja skierowała do ministerstwa swoje uwagi, gdyż nie została uwzględniona w konsultacjach społecznych dotyczących projektu. Wyraziła nadzieję, że sporne kwestie zostaną zmienione. Zdaniem federacji w projekcie nowej ustawy, wartość rynkowa nieruchomości zastąpiona została obliczaniem w trybie administracyjnym wielkości opartych o urzędowo tworzone tabele, czyli odwołuje się do sposobu widzenia praw do nieruchomości sprzed 1990 r. Rozwiązania proponowane w projekcie są trudne do zaakceptowania również dlatego, że zdaniem federacji, umacniają pozycję inwestora kosztem właścicieli praw do nieruchomości, a w krańcowych wypadkach (grunty o wysokim stopniu zurbanizowania) mogą prowadzić do rażąco niskich odszkodowań.

 

Źródło: KRN.pl | 2012-02-15

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania do kupieniakamienice poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajemdomy na wynajem powiat Nowodworskimieszkania na wynajem powiat Legionowskimieszkania na sprzedaż gmina Sianówdomy na wynajem gmina Ostrorógdomy na wynajem w Helenowiemieszkania na sprzedaż w Ogródkumieszkania na wynajem w Srebrnej

Deweloperzy

);