Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Sprywatyzować TBS

2011-07-19

Sprywatyzować TBS

Posłowie pracują nad projektem ustawy, która umożliwi wykup mieszkań wybudowanych w ramach Towarzystw Budownictwa Społecznego.

Posłowie pracują nad projektem ustawy, która umożliwi wykup mieszkań wybudowanych w ramach Towarzystw Budownictwa Społecznego. Podkomisja, która zajmowała się nowelizacją, przekazała swój raport Komisji Infrastruktury. Projekt będzie teraz dyskutowany w Sejmie – informuje „Rzeczpospolita”.

Projekt zakłada możliwość wykupienia mieszkań w TBS przez najemców, będących zarazem partycypantami w kosztach powstania mieszkania. Wykup będzie możliwy po pięciu latach od powstania lokalu. Dotychczasowe udziały w kosztach budowy będą zaliczane do ceny sprzedaży. Ma ona być ustalana według wartości rynkowej.

W prywatyzacji będą mogły wziąć udział zarówno TBS gminne, jak i prywatne. O możliwość sprzedaży mieszkań zabiegały szczególnie te ostatnie, dla których odzyskanie kapitału otwiera pole do nowych inwestycji. Jednak w myśl założeń projektu ustawy, środki pozostałe po spłacie wierzytelności musiałyby zostać wykorzystane na budowę kolejnych mieszkań pod wynajem. W innym wypadku wróciłyby do Funduszu Dopłat.

Źródło: „Rzeczpospolita” | 2011-07-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na wynajemkamienice na sprzedażdomy poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajem powiat Radomskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Bełchatowskimieszkania na sprzedaż gmina Iłowalokale użytkowe na sprzedaż gmina Głowaczówdomy na sprzedaż w Nowych Budach Osieckichdomy na sprzedaż w Wodnikmieszkania na wynajem w Nowym Brzeźnie

Deweloperzy

);