Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Sprawdź, czy dach i instalacje są w porządku

2008-05-13

Sprawdź, czy dach i instalacje są w porządku

Do końca maja właściciele i zarządcy niektórych budynków muszą przeprowadzić obowiązkowe kontrole.

Do końca maja właściciele i zarządcy niektórych budynków muszą przeprowadzić obowiązkowe kontrole – przypomina „Rzeczpospolita”.

Chodzi o obiekty powyżej 2 tys. m kw. powierzchni i takie, w których dachy mają więcej niż 1000 m kw. Jeżeli właściciel lub zarządca nie wywiąże się z tego obowiązku, grozi mu grzywna do 500 zł. Jak czytamy dalej, skontrolowane mają być przede wszystkim instalacje i elementy budynku narażone na niszczące działanie czynników atmosferycznych i na intensywne użytkowanie. Nie można też zapominać o urządzeniach służących ochronie środowiska, instalacjach gazowych czy przewodach kominowych – dymowych spalinowych i wentylacyjnych.

Zgodnie z art. 62 prawa budowlanego takie działania przeprowadza się przynajmniej dwukrotnie – do 31 maja i do 30 listopada. Jeżeli okaże się, że są nieprawidłowości, właściciel, zarządca lub użytkownik powinien natychmiast usunąć uszkodzenia lub uzupełnić braki, które mogłyby spowodować katastrofę budowlaną, pożar, wybuch czy grozić porażeniem prądem lub w inny sposób zagrażać życiu albo zdrowiu ludzi i bezpieczeństwu środowiska – informuje gazeta. Kontrole powinny wykonywać osoby posiadające kwalifikacje.

Źródło: „Rzeczpospolita” 13.05.2008 | 2008-05-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na sprzedażhale i magazyny na wynajemmieszkania na zamianęmieszkania na wynajem powiat M. Bydgoszczmieszkania na wynajem powiat M. Bytomlokale użytkowe na sprzedaż gmina Krasnopolmieszkania na sprzedaż gmina Pacanówmieszkania na wynajem w Budy-Goledomy na wynajem w Ludwikowiedomy na wynajem w Smarżowej

Deweloperzy

);