Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Spóźnialscy mogą odzyskać VAT

2007-01-06

Spóźnialscy mogą odzyskać VAT

Nowe przepisy umożliwią większej liczbie osób odzyskanie VAT-u za materiały budowlane. Teraz o zwrot pieniędzy będzie mogą starać się nawet ci, którzy zakończyli inwestycje ponad pół roku temu.

Nowe przepisy umożliwią większej liczbie osób odzyskanie VAT-u za materiały budowlane. Teraz o zwrot pieniędzy będzie mogą starać się nawet ci, którzy zakończyli inwestycje ponad pół roku temu – informuje „Gazeta Prawna”.

Nowelizacja ustawy o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym wprowadza korzystne zmiany dla tych, którzy zakończyli inwestycje ponad pół roku temu, ale nie wystąpili o zwrot pieniędzy. Uchyla bowiem półroczny termin do złożenia wniosku. Po wejściu jej w życie o pieniądze będzie się można ubiegać raz w roku.

Jak czytamy dalej, wbrew pierwotnym intencjom rządu krąg podmiotów starających się o zwrot VAT znacznie się poszerzy. Rekompensaty mogą objąć faktury na materiały budowlane wystawione przed wejściem w życie ustawy, czyli przed 1 stycznia 2006 r. (ale nie wcześniej niż przed 1 maja 2004 r.). Z ustawy zniknie art. 11, zgodnie z którym w przypadku inwestycji zakończonych do końca 2005 roku półroczny termin do złożenia wniosku upłynął z końcem czerwca 2006 r. Osoby, które nie wystąpiły zwrot w tym czasie, będą mogły to zrobić. Z treści ustawy obowiązującej po nowelizacji nie wynika, by osoby, które zakończyły inwestycję i nie zdążyły wystąpić do urzędu skarbowego w terminie półrocznym, miały jakiekolwiek ograniczenie w złożeniu wniosku.

Istnieje jednak możliwość, że urzędy skarbowe mogą rozumieć ustawę odmiennie. Nawet jeżeli w znowelizowanej ustawie ograniczenia do złożenia wniosku nie będzie, to organy podatkowe będą mogły powoływać się na jej wcześniejsze brzmienie – ostrzega rozmówca „Gazety Prawnej” Andrzej Nikończyk.

Źródło: „Gazeta Prawna”, 03.01.2007 | 2007-01-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianędomy poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedaż powiat M. Chorzówmieszkania na wynajem powiat Suskimieszkania na wynajem gmina Przesmykilokale użytkowe na sprzedaż gmina Otmuchówmieszkania na wynajem w Zalesiu Kańskimmieszkania na wynajem w Mieczysławowiedomy na sprzedaż w Kątach

Deweloperzy

);