Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Spór o budowę kościoła w rejonie Kopy Cwila

2008-06-19

Spór o budowę kościoła w rejonie Kopy Cwila

Kuria nie zaakceptowała działki proponowanej przez miasto w zamian za grunt przy Kopie Cwila na Ursynowie.

Kuria nie zaakceptowała działki proponowanej przez miasto w zamian za grunt przy Kopie Cwila na Ursynowie. Czy oznacza to powrót koncepcji budowy kościoła w parku? – zastanawia się „Życie Warszawy”.

Rejon Kopy Cwila to jedyny zielony teren rekreacyjny w okolicy. Być może dlatego pomysł, by wybudowano tam kościół wzbudza protesty zarówno wśród mieszkańców, jak i radnych – donosi „Życie Warszawy”. Zaoferowany teren zamienny (sąsiedni grunt miedzy ulicami Dolina Służewiecka i Puławska ) był nie do przyjęcia – dodaje ks. Sławomir Nowakowski. Jak czytamy dalej, powodem tego są mieszczące się tam ogródki działkowe i zagrodzone osiedle, co uniemożliwiałoby dojście do kościoła. Kuria zawiesiła zamiary budowania świątyni na terenie parku.

Radni nie ufają tym zapowiedziom. Jeśli kurii udałoby się zdobyć dostęp do drogi, to otrzymałaby pozwolenie na budowę przy Kopie Cwila. Jeśli wcześniej zostanie uchwalony plan, kościół zostanie z działką, ale świątyni nie będzie mógł wybudować.

Źródło: „Życie Warszawy” 18.06.2008 | 2008-06-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na sprzedażinne nieruchomości na zamianęmieszkania na wynajem powiat Lwóweckimieszkania na sprzedaż powiat Górowskimieszkania na wynajem gmina Łabiszyndomy na wynajem gmina Gniewmieszkania na sprzedaż w Małe Bożedomy na sprzedaż w Niegowcudomy na sprzedaż w Wólka Kadłubska

Deweloperzy

);