Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Spółka sabotuje Mieszkanie Plus?

Magdalena Hojniak | 2018-12-06

Spółka sabotuje Mieszkanie Plus?

Zamiast mieszkań powstaną tory kolejowe. To obawy premiera w sprawie poznańskich działek, na których miały zostać wybudowane lokale na wynajem.

Jest problem z przekazywaniem działek do programu „Mieszkanie Plus”. W tej sprawie interweniował już sam premier Mateusz Morawiecki, kierując pismo do Krzysztofa Mamińskiego, prezesa PKP. Chodzi głównie o realizacje w Poznaniu, gdzie działki pod zabudowę miało przekazać PKP. Premier, obawiając się 10-miesięcznego opóźnienia, które byłoby już kolejnym przesunięciem się terminu, próbował dowiedzieć się, jakie plany ma spółka. Jak się bowiem okazuje, na terenie, gdzie ma powstać inwestycja, PKP zamierza uruchomić infrastrukturę kolejową. Zdaniem premiera sytuacja przypomina próbę sabotażu. O całej sprawie informuje RMF24.pl. Reporterom udało się dotrzeć również do opinii samej spółki PKP. Zdaniem rzecznika plany utworzenia kolei dotyczą jedynie 0,5 ha spośród 30 i nie będzie to miało wpływu na inwestycję mieszkaniową.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który jeszcze do niedawna odpowiadał za realizację programu, uważa, że spotkania w tej sprawie regularnie się odbywają i nie ma ryzyka, że coś nie odbędzie się w terminie. Problem stanowią jedynie problemy wynikające ze skomplikowanych procedur, ale te są na bieżąco rozwiązywane – zarówno przez PFR Nieruchomości, jak i PKP. Z informacji zebranych przez reporterów RMF FM wynika, że jeśli do końca roku PFR Nieruchomości nie otrzyma działek, wybudowanie 30 tys. mieszkań nie będzie możliwe. Problemy z „Mieszkaniem Plus” w Poznaniu to nie jedyny powód do niezadowolenia premiera w związku z programem. W czasie sprawowania swojej funkcji w Biurze Transakcyjnym Tomasz Górnicki – jeden z członków zarządu, otrzymał decyzję na wybudowanie 1400 lokali. Jednak żadne z prac się nie rozpoczęły.

Niedługo po tym, jak Mateusz Morawiecki został premierem, sam przejął nadzór nad „Mieszkaniem Plus”, co oznacza, że to on zostanie rozliczony z jego realizacji.
 

Źródło: RMF24.pl | 2018-12-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


2.8

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Osiedle Lawendowa 3
Sand Hotel ****
Oaza Bronowice
Enklawa Białowieska
Inwestycja Cieślewskiego 7A
Przepiękny dom jednorodzinny
Działka inwestycyjna

Osiedle Lawendowa 3

Zielonki, ul. Lawendowa 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Enklawa Białowieska

Nieznany Bór 

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 

Przepiękny dom jednorodzinny

Płaza 

Działka inwestycyjna

Kraków, Dębniki, ul. F. Pokutyńskiego 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianęlokale użytkowe do kupieniainne nieruchomości poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedaż powiat Tarnowskimieszkania na sprzedaż powiat Skierniewickilokale użytkowe na sprzedaż gmina Grabowiecmieszkania na wynajem gmina Ojrzeńmieszkania na sprzedaż w Bieliniedomy na wynajem w Sulkowo-Barianachdomy na sprzedaż w Kolonii

Deweloperzy