Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Spółdzielnie na nowo

2010-10-05

Spółdzielnie na nowo

Niedługo do Sejmu wpłynie projekt nowej ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych. Ma on rozwiązać liczne kontrowersje, związane z funkcjonowaniem spółdzielni.

Niedługo do Sejmu wpłynie projekt nowej ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych – informuje „Rzeczpospolita”. Propozycja autorstwa grupy posłów PO ma rozwiązać liczne kontrowersje związane z funkcjonowaniem spółdzielni. Obecnie obowiązująca ustawa była często krytykowana.

Nowy projekt przewiduje uregulowanie stanu prawnego gruntów, na których przed laty spółdzielnie wybudowały osiedla, nie mając ustalonych praw. Po roku od wejścia w życie ustawy grunty miałyby przejść na własność spółdzielni. Ten czas ma posłużyć obecnym właścicielom na dochodzenie swoich praw. Po zakończeniu okresu przejściowego spółdzielnie będą mogły wystąpić o wydanie postanowienia o zasiedzeniu.

Ustawa ma także zmienić charakter spółdzielczego prawa własnościowego. Od chwili wejścia w życie nowej ustawy, posiadacze prawa własnościowego będą zamienić je w prawo własności i wystąpić do sądu o zmianę wpisu w księdze wieczystej. Również lokatorskie prawo do lokalu miałoby zmienić swój charakter, stając się ograniczonym prawem rzeczowym – informuje „Rzeczpospolita”.  

Źródło: „Rzeczpospolita” | 2010-10-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianędziałki do kupieniahale i magazyny na sprzedażdomy na sprzedaż powiat Górowskidomy na wynajem powiat Mieleckimieszkania na wynajem gmina Mszanamieszkania na sprzedaż gmina Bierzwnikdomy na sprzedaż w Inulcudomy na wynajem w Dryganek Małymieszkania na sprzedaż w Bądkowo-Rochny

Deweloperzy

);