Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Spółdzielnia musi uzasadnić podwyżkę

2005-07-14

Spółdzielnia musi uzasadnić podwyżkę

To spółdzielnia mieszkaniowa, a nie jej członkowie, powinna udowodnić przed sądem, że podwyżki opłat, które wprowadza, są zasadne.

To spółdzielnia mieszkaniowa, a nie jej członkowie, powinna udowodnić przed sądem, że podwyżki opłat, które wprowadza, są zasadne. Tak uważa rzecznik praw obywatelskich. Wniósł on skargę do Sądu Najwyższego na prawomocne już orzeczenie Sądu Apelacyjnego w Białymstoku. Sprawa dotyczy grupy członków, którzy otrzymali przydziały od spółdzielni mieszkaniowej na lokale użytkowe (handlowe). Nie spodobały się im jednak zasady, na jakich zamierzała podnosić im opłaty za te lokale. Wynikało z nich, że razem z podwyżką opłaty za mieszkania miały iść w górę o określony procent także te za lokale użytkowe. I nie miało większego znaczenia, czy wydatki związane z tymi lokalami faktycznie rosły.

Źródło: "Rzeczpospolita" 12.07.2005 r. | 2005-07-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciamieszkania na zamianęmieszkania na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Nowodworskimieszkania na sprzedaż powiat Gliwickimieszkania na sprzedaż gmina Solec nad Wisłądomy na wynajem gmina Malechowodomy na sprzedaż w Bronisławachmieszkania na wynajem w Wiktorowiemieszkania na wynajem w Kopczanach

Deweloperzy

);