Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Spłacasz mieszkanie? Na razie możesz spać spokojnie

Magdalena Hojniak | 2019-01-10

Spłacasz mieszkanie? Na razie możesz spać spokojnie
Stopy procentowe zostają bez zmian

Kondycja światowej gospodarki może przynieś zmiany, których jeszcze się nie spodziewamy.

Na światowych rynkach nie dzieje się najlepiej. Wiele gospodarek wkracza w fazę osłabienia. Zmianie na gorsze uległy wskaźniki koniunktury w strefie euro, co nastąpiło po spadku wzrostu PKB w III kwartale. O pozytywne perspektywy trudno również w Chinach, gdzie aktywność gospodarcza ulega obniżeniu. Natomiast analitycy obserwujący sytuację w Stanach Zjednoczonych przewidują, że w bieżącym roku i tam dojdzie do obniżenia wzrostu. W minionym miesiącu Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych zdecydowała się na podniesienie stóp procentowych. Z kolei zły wpływ na ceny niektórych aktywów obecnych na międzynarodowych rynkach finansowych to skutek zwiększonej niepewności odnośnie do dalszego prosperowania globalnej koniunktury.

Negatywne głosy zza granicy w ocenie Rady Polityki Pieniężnej na razie nie stanowią zagrożenia dla polskiej gospodarki, dlatego też eksperci zadecydowali o pozostawieniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie. Wpływ na podjęcie takie decyzji miały także informacje pozwalające na prognozowanie dobrej koniunktury. Wzrost polskiej aktywności gospodarczej stymuluje pozytywne nastawienie konsumentów wynikające z coraz lepszych płac, spadającego bezrobocia, co przekłada się na rosnącą konsumpcję oraz ogólnie dobrą sytuację ekonomiczną. Ponadto wciąż zauważa się wzrost inwestycji.   

Źródło: KRN.pl | 2019-01-10

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.8

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Sand Hotel ****
START CITY
Inwestycja Cieślewskiego 7A

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

START CITY

Kraków, Bieżanów-Prokocim, ul.... 

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości do kupienialokale użytkowe na sprzedażdziałki na wynajemdomy na sprzedaż powiat Bieruńsko-Lędzińskidomy na sprzedaż powiat Łukowskimieszkania na wynajem gmina Świlczalokale użytkowe na wynajem gmina Kórnikmieszkania na wynajem w Bugajudomy na sprzedaż w Zdziesławicachdomy na wynajem w Czerniewie

Deweloperzy

);