Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Spada popyt na grunty budowlane

2009-06-08

Spada popyt na grunty budowlane

Działki potaniały w ciągu roku średnio o ponad 8 proc. I nie jest to raczej koniec zmian.

Z barometru „Rzeczpospolitej" wynika, że działki potaniały w ciągu roku średnio o ponad 8 proc. I nie jest to raczej koniec zmian.

Prognozy mówią o dalszych, 4-, 5-proc. obniżkach notowań w skali roku. Pośrednicy narzekają na wyjątkowo mały jak na tę porę roku popyt na grunty budowlane – czytamy. Niewielkie jest zainteresowanie zarówno terenami komercyjnymi pod budownictwo wielorodzinne, jak i działkami pod domy jednorodzinne. Eksperci tłumaczą to kryzysem: trudnościami w uzyskaniu kredytu, obawami przed utratą pracy i pogorszeniem kondycji finansowej rodzin.
 
Dość powszechne jest poza tym oczekiwanie na dalszy spadek cen i korzystniejsze warunki zakupu – dodaje dziennik. Podobnie jak w przypadku mieszkań, największym zainteresowaniem cieszą się tzw. okazje oraz małe, niedrogie działki w atrakcyjnej lokalizacji.
 
 

Źródło: „Rzeczpospolita” 8.06.2009 | 2009-06-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice do kupieniakamienice na zamianęlokale użytkowe do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Wrzesińskimieszkania na sprzedaż powiat Ryckidomy na sprzedaż gmina Grudziądzmieszkania na wynajem gmina Szczytnikimieszkania na sprzedaż w Młynkachmieszkania na sprzedaż w Wymysłowiedomy na wynajem w Skarkiszkach

Deweloperzy

);