Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Sopocki peron perełką kurortu

2009-02-05

Sopocki peron perełką kurortu

Na przełomie września i października ma ruszyć remont peronu Szybkiej Kolei Miejskiej na sopockim dworcu. Jego wygląd ma być jak najbardziej zbliżony do tego z chwili jego powstania, czyli z 1875 r.

Na przełomie września i października ma ruszyć remont peronu Szybkiej Kolei Miejskiej na sopockim dworcu. Jego wygląd ma być jak najbardziej zbliżony do tego z chwili jego powstania, czyli z 1875 r. – czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

Po remoncie kolumny zostaną wyciągnięte kilkadziesiąt centymetrów do góry, będą też miały oryginalny bursztynowo-żółto-beżowy kolor oraz głowice z elementami złoceń. Jak podaje dziennik, nawierzchnia peronu ma być wykonana z drobnego granitowego bruku w beżowym odcieniu. Dawny kształt odzyska też drewniane zadaszenie, które przez lata straciło wiele charakterystycznych elementów. Wejścia na perony zostaną pokryte ceramicznymi płytkami w kolorze bursztynowo-żółtym. Istnieją jednak dwie kwestie sporne. Sopocki magistrat chce, by na peronie pojawiły się stylizowane lampy. Niestety, zgody na to nie wyraża SKM, która chce typowych świetlówek. Drugą kwestię stanowią betonowe płyty przy krawędziach peronów. Sopot chce, by płyty te zwężono w sposób umożliwiający ułożenie cienkiej warstwy granitowej kostki.
 
Remont peronu w Sopocie będzie kosztować ok. 15 mln zł. Połowa sumy ma pochodzić z funduszy unijnych – informuje Gazeta. Resztę po połowie pokryją SKM oraz Sopot – miasto przekaże SKM środki na tę inwestycję, a w zamian stanie się współwłaścicielem spółki.

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Trójmiasto 27.01.2009 r. | 2009-02-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na sprzedażgaraże na sprzedażlokale użytkowe na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat Kwidzyńskidomy na sprzedaż powiat Nowotarskidomy na wynajem gmina Rzepinmieszkania na wynajem gmina Wińskomieszkania na wynajem w Zadwornejmieszkania na sprzedaż w Skrzatkachdomy na wynajem w Dulnik

Deweloperzy

);