Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Socjalne niedostatki

2011-05-18

Socjalne niedostatki

Mieszkańcy Katowic znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej nie mogą liczyć na szybką pomoc miasta.

Mieszkańcy Katowic znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej nie mogą liczyć na szybką pomoc miasta. W kolejce po mieszkanie socjalne czeka obecnie ponad 2 tysiące osób, których nie stać na wykup mieszkania komunalnego lub w TBS.

Zespół Pomocy Dzieciom i Rodzinie w Katowicach- Brynowie jest obecnie zatłoczony do granic możliwości. Właśnie tam trafiają osoby eksmitowane z lokali, znajdujące się w ciężkiej sytuacji finansowej i oczekujące na przydział mieszkania socjalnego. Sytuacja jest trudna, ponieważ mieszkań socjalnych jest mało, miasta nie stać na budowanie kolejnych budynków socjalnych, gdyż jest to zbyt kosztowna inwestycja.

W bieżącym roku miasto zaplanowało oddanie do użytku jedynie 200 mieszkań, podczas gdy lista oczekujących liczy ponad 2000 osób. Maciej Biskupski, asystent prezydenta Katowic, ma inny pomysł na wygospodarowanie dodatkowych miejsc: proponuje osobom obecnie mieszkającym w blokach socjalnych przeniesienie do mieszkań o lepszym standardzie w TBS lub budynkach komunalnych. Niestety, niewiele osób może sobie na to pozwolić, ponieważ nawet jeżeli mieszkania te sprzedawane są w cenach o wiele niższych od rynkowych, to mieszkańcy budynków socjalnych rzadko mogą sobie pozwolić na takie koszta.

W przeciwieństwie do Katowic, inne śląskie miasta radzą sobie z problemem mieszkań socjalnych dość dobrze. Rybnicki Zakład Gospodarki Mieszkaniowej skupił się przede wszystkim na remontowaniu znajdujących się obecnie w tragicznym stanie familoków, które zostaną zaadaptowane na mieszkania dla najbardziej potrzebujących. Tylko w przeciągu tego roku oddano do użytku już 100 mieszkań. Z kolei sosnowiecki magistrat dzierżawi od właścicieli i dwóch spółdzielni dawne mieszkania zakładowe.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”, 15.05.2011 | 2011-05-18

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki do kupieniadomy na zamianędziałki na sprzedażdomy na sprzedaż powiat Ostródzkilokale użytkowe na wynajem powiat M. Kielcelokale użytkowe na sprzedaż gmina Szczecineklokale użytkowe na wynajem gmina Ręcznomieszkania na wynajem w Marianowiedomy na wynajem w Lefranówmieszkania na sprzedaż w Jasionowie

Deweloperzy

);