Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Śnieg na dachu na razie bez kary

2007-01-30

Śnieg na dachu na razie bez kary

Sejm jeszcze nie uchwalił nowelizacji Prawa budowlanego, która zaostrzy rygory dotyczące eksploatacji budynków.

Każdy właściciel nieruchomości ma obowiązek odśnieżenia przylegającego do jego posesji chodnika. Jak czytamy w „Gazecie Wyborczej", wynika to z obowiązującej od 1997 r. ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Od tej zasady jest wyjątek: nie trzeba uprzątać chodnika, na którym jest płatny postój dla samochodów.

Oczywiście o porządek na jezdniach mają dbać zarządy dróg i gminy. Kolasińska ostrzega, że za nieodśnieżenie chodnika straż miejska lub policja może wlepić mandat w wysokości 100 zł. O wiele bardziej może uderzyć takiego właściciela po kieszeni odszkodowanie dla ewentualnej ofiary śliskiego chodnika.

Sejm jeszcze nie uchwalił nowelizacji Prawa budowlanego, która zaostrzy rygory dotyczące eksploatacji budynków. W poprzednich latach ich właściciele i zarządcy często lekceważyli obowiązek odśnieżania dachu. Zgodnie z projektem nieodśnieżenie dachu ma być karane grzywną (co najmniej 1 tys. zł), a w skrajnych przypadkach nawet pozbawieniem wolności do roku. Rząd chce też, by w budynkach, w których powierzchnia dachu ma ponad 1000 m kw., kontrole były przeprowadzane co najmniej dwukrotnie – przed zimą i po zimie.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”, 25.11.2007 | 2007-01-30

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania do kupieniakamienice poszukiwane do wynajęciadomy do kupieniadomy na wynajem powiat Piaseczyńskilokale użytkowe na wynajem powiat Poddębickidomy na wynajem gmina Birczalokale użytkowe na sprzedaż gmina Łochówdomy na wynajem w Kopaczyscedomy na sprzedaż w Nowych Skudzawachdomy na wynajem w Woli Brudnowskiej

Deweloperzy

);