Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Skutki kryzysu w budownictwie

2008-11-06

Skutki kryzysu w budownictwie

Spadek sprzedaży mieszkań odbije się nie tylko na spółkach budownictwa ogólnego i zaopatrujących je firm. Skutki kryzysu w budownictwie mieszkaniowym mogą odczuć też banki.

 

Spadek sprzedaży mieszkań odbije się nie tylko na spółkach budownictwa ogólnego i zaopatrujących je firm. Skutki kryzysu w budownictwie mieszkaniowym mogą odczuć też banki – alarmuje „Gazeta Prawna”.
 
Jak czytamy dalej, sprzedaż wrocławskiego wieżowca Sky Tower (flagowej inwestycji LC Corp) innej spółce kontrolowanej przez Leszka Czarneckiego przy jednoczesnym wstrzymaniu inwestycji na pół roku oraz odwołanie prognoz na 2008 r. przez JW Construction – to najważniejsze doniesienia ostatnich dni od deweloperów mieszkaniowych. Skutki kryzysu na rynku finansowym są coraz bardziej odczuwalne w branży deweloperskiej. Zaostrzanie polityki kredytowej w segmencie kredytów hipotecznych powoduje, że spada popyt na nowe mieszkania, klienci wycofują się z rezerwacji na lokale, a banki samym deweloperom niechętnie udzielają kredytów na nowe projekty.
 

Wstrzymanie budowy Sky Tower odbije się m.in. na Grupie Kęty, która podpisała umowę na produkcję i instalację fasady aluminiowej wieżowca – zauważa dziennik. Jej wartość przekracza 119 mln zł, a prace miały trwać od początku 2009 r. do maja 2012 r. Wstrzymanie budowy przesunie terminy jej wykonania. Według DM PKO BP oznacza to, że w 2009 r. przychody spółki można skorygować o ok. 30 mln zł. Sama sprzedaż Sky Tower przez LC Corp SA spółce LC Corp BV ma ochronić dewelopera przed dalszymi niekorzystnymi skutkami inwestycji. Dalsza realizacja projektu narażałaby go na znacznie wyższe koszty niż planowane w czasie przygotowań.

 

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 6.11.2008 | 2008-11-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na wynajemkamienice do kupieniainne nieruchomości na zamianęmieszkania na sprzedaż powiat Sulęcińskidomy na wynajem powiat Sokólskidomy na sprzedaż gmina Drohiczynmieszkania na wynajem gmina Ujsołydomy na sprzedaż w Nowym Świaciemieszkania na sprzedaż w Starym Wykniedomy na sprzedaż w Dryżynie

Deweloperzy

);