Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Skrzydła dla Tarnowa

2011-09-15

Skrzydła dla Tarnowa

W najcieplejszym mieście w Polsce trwają prace nad koncepcją utworzenia lokalnego lotniska.

W Urzędzie Miasta Tarnowa trwają prace nad koncepcją utworzenia lokalnego lotniska. Obiekt jest jedną z inwestycji zapisanych w nowej Strategii Rozwoju Miasta – Tarnów 2020.

W ramach działań przygotowawczych do inwestycji opracowano dokument dotyczący warunków meteorologicznych w miejscu przyszłego lotniska. Tarnowski magistrat zlecił to zadanie Instytutowi Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Aktualnie specjaliści z Politechniki Rzeszowskiej, opracowują studium wykonalności przedsięwzięcia, które będzie obejmować m.in. analizę przydatności proponowanych lokalizacji oraz warunki prowadzenia ruchu lotniczego. Ponadto, analizie zostanie poddana także optymalna forma prawna inwestycji, która może przyjąć postać lotniska lub lądowiska.

Według informacji podanych przez UM Tarnowa realny termin rozpoczęcia inwestycji to rok 2017. Najprawdopodobniej budowa zostanie zrealizowana na zasadach partnerstwa publiczno-prywatnego. W skład spółki celowej weszłoby miasto oraz podmioty gospodarcze zainteresowane ruchem lotniczym.

Źródło: KRN.pl | 2011-09-15

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciakamienice do kupieniamieszkania do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Hrubieszowskidomy na sprzedaż powiat Oświęcimskimieszkania na sprzedaż gmina Tczewmieszkania na sprzedaż gmina Rokicinymieszkania na wynajem w Pepłowiemieszkania na sprzedaż w Tarnowie Opolskimmieszkania na sprzedaż w Katarzynowie

Deweloperzy

);