Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Skromnie w kredytach

2011-01-03

Skromnie w kredytach

Poziom sprzedaży kredytów hipotecznych w roku 2010 był wyższy niż zapowiadane prognozy bankowców.

Poziom sprzedaży kredytów hipotecznych w roku 2010 był wyższy niż zapowiadane prognozy bankowców. Wyniki sprzedaży w roku 2011 prawdopodobnie nie osiągną pułapu z poprzedniego roku. Banki wyrażają obawy co do nowych rekomendacji Komisji Nadzoru Finansowego, które obligują je do surowszej polityki kredytowej.

Z końcem trzeciego kwartału poprzedniego roku łączna kwota na jaką zadłużyli się Polacy z tytułu kredytów mieszkaniowych osiągnęła blisko 250 mld zł, w wyniku prawie 1,5 mln zaciągniętych kredytów hipotecznych. Zaskakująco dobra koniunktura na polskim rynku kredytów mieszkaniowych wiązała się z tym, że lepiej poradził on sobie z kryzysem niż zachodnie rynki.

Rok 2011 dla wielu Polaków przyniesie najprawdopodobniej mniejsze szanse na zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Takie prognozy są spowodowane rekomendacjami KNF'u na ten rok, które spowodują wyraźny spadek liczby kredytów dla mniej zamożnych Polaków. W tym także kredytów konsumpcyjnych.

Źródło: KRN.pl | 2011-01-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na sprzedażlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciadziałki na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat Lipnowskilokale użytkowe na wynajem powiat Chełmskidomy na sprzedaż gmina Nowinkalokale użytkowe na wynajem gmina Wilkołazmieszkania na wynajem w Wielka Tymawamieszkania na sprzedaż w Osowo Nowemieszkania na wynajem w Osobnym

Deweloperzy

);