Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Skarb Państwa oraz gminy wpiszą się do ksiąg wieczystych

2007-04-21

Skarb Państwa oraz gminy wpiszą się do ksiąg wieczystych

Ministerstwo Sprawiedliwości chce uporządkować sytuację prawną nieruchomości komunalnych oraz Skarbu Państwa na Ziemiach Odzyskanych oraz w Gdańsku.

Ministerstwo Sprawiedliwości chce uporządkować sytuację prawną nieruchomości komunalnych oraz Skarbu Państwa na Ziemiach Odzyskanych oraz w Gdańsku – donosi „Rzeczpospolita”. Zdarza się, że Skarb Państwa oraz gminy nie figurują w księgach wieczystych jako właściciele nieruchomości, chociaż powinny. Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało więc projekt ustawy, który ma pomóc w uporządkowaniu sytuacji prawnej nieruchomości Skarbu Państwa oraz gmin – czytamy. Dzięki temu mają mieć mniejsze szanse powodzenia roszczenia obywateli obcych państw (głównie Niemiec) dochodzących zwrotu tych nieruchomości.

Źródło: „Rzeczpospolita”, 20.04.2007 | 2007-04-21

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice do kupienialokale użytkowe na sprzedażlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajem powiat Ząbkowickilokale użytkowe na wynajem powiat Inowrocławskidomy na sprzedaż gmina Kuźnia Raciborskadomy na sprzedaż gmina Bielskmieszkania na wynajem w Piotrowie Pierwszymdomy na wynajem w Emilianowiemieszkania na sprzedaż w Borkach

Deweloperzy

);