Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Skandal na rynku nieruchomości w USA

2010-10-12

Skandal na rynku nieruchomości w USA

Jak się okazuje, część zadłużonych domów zostało bezprawnie przejętych przez banki.

Gdy eksmitowani Amerykanie zaczęli wygrywać sprawy w sądzie, zarzucając bankom łamanie procedur, wybuchł skandal. Tysiące urzędników bankowych bez poprawnej weryfikacji danych (np. wysokości zadłużenia), podpisywało dokumenty przejęcia domów. Jak informuje „Rzeczpospolita”, na postawie danych spółki RealtyTrac, badającej rynek nieruchomości w USA, prawie jedna czwarta sprzedanych domów w drugim kwartale, to nieruchomości przejęte przez banki. Pozostaje tylko pytanie, ile z tych domów zostało zajętych zgodnie z obowiązującymi procedurami? Bank of America, jak również wiele innych banków wstrzymało się z przejmowaniem zadłużonych nieruchomości do czasu wewnętrznej kontroli.

Według ekspertów, gdy banki ponownie rozpatrzą dokumenty, może okazać się, że część klientów wróci do swoich pooprzednich domów. Według prognoz, ten skandal może wywołać zapaść na rynku nieruchomości w USA. Wielce prawdopodobne jest, że nastąpi spadek sprzedaży przejętych przez banki domów.
 

Źródło: „Rzeczpospolita” | 2010-10-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na wynajemhale i magazyny na sprzedażdomy na zamianęmieszkania na wynajem powiat Proszowickimieszkania na sprzedaż powiat Jasielskidomy na wynajem gmina Mszczonówlokale użytkowe na sprzedaż gmina Zgorzelecmieszkania na wynajem w Marcinkowiemieszkania na sprzedaż w Miętniemieszkania na sprzedaż w Kwiatkowicach

Deweloperzy

);