Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Singlowi trudniej o kredyt

2009-04-16

Singlowi trudniej o kredyt

W niektórych bankach osoba samotna o miesięcznych zarobkach 3,5 tys. zł dostanie mniejszy kredyt niż czteroosobowa rodzina o takich samych dochodach.

W niektórych bankach osoba samotna o miesięcznych zarobkach 3,5 tys. zł dostanie mniejszy kredyt niż czteroosobowa rodzina o takich samych dochodach – donosi „Gazeta Prawna”.

 
Pekao, ING BSK, Dominet Bank i Polbank to banki, w których osoba mieszkająca samotnie dostanie mniejszy kredyt niż rodzina o identycznych dochodach. Przedstawiciele banków podkreślają, że to właśnie rodziny z dziećmi stanowią najlepszą gwarancję stabilności finansowej, gdyż nawet jeśli jedna osoba straci pracę, to kredyt będzie mógł być spłacany dzięki dochodom małżonka – czytamy dalej. Nie ma jednak oficjalnych danych pokazujących, jaka jest różnica w spłacie kredytów mieszkaniowych pomiędzy osobami samotnymi i rodzinami.

 

Pewne jest natomiast, że koszty życia czteroosobowej rodziny są większe niż osoby samotnej. Jak dodaje dziennik, singiel, który zarabia 3,5 tys. zł może liczyć na większą pożyczkę niż wspomniana (mająca takie same dochody) rodzina, m.in. w Banku Pocztowym, Banku Gospodarki Żywnościowej, Banku Ochrony Środowiska i PKO BP.

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 16.04.2009 | 2009-04-16

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice do kupieniakamienice poszukiwane do wynajęciagaraże do kupieniadomy na sprzedaż powiat Ząbkowickilokale użytkowe na wynajem powiat M. Siedlcelokale użytkowe na sprzedaż gmina Siedliszczedomy na wynajem gmina Żabia Wolamieszkania na sprzedaż w Borowianachmieszkania na wynajem w Michałowiemieszkania na wynajem w Lutomski Most

Deweloperzy

);