Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Siemianowice Śląskie: Lofty w magazynie na zboże

2006-12-30

Siemianowice Śląskie: Lofty w magazynie na zboże

W browarze, w którym jeszcze kilka lat temu warzono piwo, powstaną apartamenty, restauracje, klub muzyczny i ścianka wspinaczkowa.

W browarze, w którym jeszcze kilka lat temu warzono piwo, powstaną apartamenty, restauracje, klub muzyczny i ścianka wspinaczkowa - pisze "Gazeta Wyborcza".

Ceglany kompleks stoi w samym centrum Siemianowic Śląskich, ale zasłaniają go kamienice. Browar niszczał od lutego 1999 r., kiedy to został zamknięty, jednak w lipcu tego roku Tomasz Marczyński, właściciel firmy Marbud z Andrychowa, kupił cały zakład. Zapłacił za browar 2,5 mln zł, ale - jak twierdzi - to dobra inwestycja, bo miejsce jest urokliwe, a po przebudowie może stać się najciekawszym w mieście.

Browar tworzy zespół ponadstuletnich budynków, wśród nich kamienica, okazały magazyn na zboże, hale warzelniane, a pomiędzy nimi malownicze zaułki i place. Budynki oplatają kładki, zewnętrzne schody i instalacje, które dodają im industrialnego charakteru. Większość powierzchni budynków, około 3,5 tys. m kw., zajmą mieszkania, partery będą pełnić funkcje usługowe. Część apartamentów będzie wielopoziomowa, niektóre będą miały tarasy. W długim budynku, niegdyś socjalnym, powstanie hotel studencki.

Projekt przebudowy ma być gotowy w lutym, wtedy też ruszą prace budowlane, które mają potrwać półtora roku. Metr kwadratowy powierzchni będzie kosztował od 2 do 3 tys. zł.

Źródło: "Gazeta Wyborcza", 28.12.2006 | 2006-12-30

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęciakamienice na sprzedażmieszkania poszukiwane do wynajęciadomy na wynajem powiat Świebodzińskimieszkania na wynajem powiat Płockimieszkania na sprzedaż gmina Niwiskamieszkania na sprzedaż gmina Szczuczyndomy na wynajem w Marusachdomy na sprzedaż w Bobrowiemieszkania na sprzedaż w Żulinie

Deweloperzy

);