Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Siedliska motyli na Zakrzówku będą chronione

2008-11-06

Siedliska motyli na Zakrzówku będą chronione

Trwa dyskusja ekologów na temat tego, co może powstać na Zakrzówku. Ekspertyza przyrodnicza terenu, która powstała na zlecenie Gerium Polska Development, jednoznacznie określa, że obszar ten powinien być szczególnie chroniony.

Trwa dyskusja ekologów na temat tego, co może powstać na Zakrzówku. Ekspertyza przyrodnicza terenu, która powstała na zlecenie Gerium Polska Development, jednoznacznie określa, że obszar ten powinien być szczególnie chroniony – donosi „Gazeta Krakowska”.
 
Członkowie ugrupowań ekologicznych oraz część mieszkańców Dębnik opowiadają się za włączeniem tych terenów do programu Natura 2000. Z drugiej strony firma, która jest właścicielem części Zakrzówka, chce tu wybudować zespół mieszkaniowy oraz park miejski. Jak czytamy dalej, wspomniana ekspertyza nie uniemożliwia wykonania inwestycji, ale narzuca warunki jej realizacji. Trzeba było określić wpływ planowanej inwestycji na środowisko oraz przygotować plan ochrony dwóch gatunków motyli i ich siedlisk. Dla dewelopera oznacza to, że, poza kosztami budowy, będzie musiał przeznaczyć sporą kwotę na ochronę siedlisk m.in. zagrożonych wyginięciem motyli.

 

Źródło: „Gazeta Krakowska” 4.11.2008 | 2008-11-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże do kupienialokale użytkowe na sprzedażkamienice poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedaż powiat Bielskimieszkania na wynajem powiat Łomżyńskidomy na wynajem gmina Jasłodomy na sprzedaż gmina Dobrzeń Wielkimieszkania na sprzedaż w Wola Grzymalina-Koloniadomy na sprzedaż w Zakrzewiemieszkania na sprzedaż w Sierakowie

Deweloperzy

);