Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Sezonowe podwyżki czynszów

2007-09-19

Sezonowe podwyżki czynszów

Okresowe większe zainteresowanie mieszkaniami na wynajem wpłynęło na wzrost cen wywoławczych. Jak wynika z barometru „Rzeczpospolitej", zwiększyły się one w stosunku do września 2006 roku o ponad 4 proc.

Okresowe większe zainteresowanie mieszkaniami na wynajem wpłynęło na wzrost cen wywoławczych. Jak wynika z barometru „Rzeczpospolitej", zwiększyły się one w stosunku do września 2006 roku o ponad 4 proc. Ale nie jest to w ocenie ekspertów długotrwała tendencja. Prognozy mówią o podwyżkach w ciągu najbliższego roku w granicach 2,5 proc.

Na rynku nieruchomości na wynajem spory ruch – twierdzi „Rzeczpospolita". Wrzesień i początek października to najlepszy okres dla właścicieli lokali do wynajęcia. Pod warunkiem, że akceptują jako lokatorów uczącą się młodzież. W tym okresie najszybciej znajdują chętnych mieszkania tańsze, o niskim i średnim standardzie. Mogą to być zarówno lokale małe, jak i bardzo duże, które wynajmuje kilkuosobowa grupa młodych ludzi. Ważna jest lokalizacja blisko uczelni albo z dogodnym dojazdem. Popyt na takie mieszkania utrzyma się do początku października, ale wtedy znalezienie atrakcyjnych ofert będzie już trudne.

Popyt na mieszkania droższe się nie zmienił – czytamy – choć lokalnie możliwy jest wzrost zapotrzebowania na te nieruchomości. Na przykład pośrednicy z Wrocławia liczą na ożywienie w związku z Euro 2012 i Expo. Także w Łodzi pośrednicy spodziewają się zwiększonego popytu w związku z napływem nowych inwestycji.

Oferta mieszkań do wynajęcia w dużych miastach jest bardzo zróżnicowana – twierdzi „Rzeczpospolita". Obejmuje lokale od niewielkich kawalerek do pomieszczeń kilkupokojowych, o powierzchni ponad 100 m kw. Mieszkania zgłaszane do wynajęcia różnią się również standardem wyposażenia. A w konsekwencji i ceną – miesięczne stawki najmu wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Źródło: „Rzeczpospolita" 17.09.2007 | 2007-09-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianęmieszkania poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedaż powiat Krotoszyńskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Bartoszyckimieszkania na wynajem gmina Nakło nad Noteciąmieszkania na wynajem gmina Stary Lubotyńmieszkania na wynajem w Żurawcemieszkania na wynajem w Czyżewiedomy na sprzedaż w Bacikach Średnich

Deweloperzy

);