Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Sezon konkursowy

2006-07-03

Sezon konkursowy

Krakowska Wyższa Szkoła Teatralna ogłosiła otwarty konkurs na projekt modernizacji i rozbudowy budynku Wydziałów Zamiejscowych PWST. Przedmiotem innego konkursu, który przygotowują władze miasta, ma być opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu dawnego obozu w Płaszowie.

Krakowska Wyższa Szkoła Teatralna ogłosiła otwarty konkurs na projekt modernizacji i rozbudowy budynku Wydziałów Zamiejscowych PWST (wraz z zagospodarowaniem otaczającego go terenu), znajdującego się przy ul. Braniborskiej we Wrocławiu. Z upoważnienia władz uczelni konkurs przeprowadza wrocławski oddział SARP. Termin nadsyłania prac minie 11 września br., zaś rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na drugą połowę września.

W tym samym czasie został rozpisany konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej Centrum Sztuki Nowoczesnej w Krakowie. Co ciekawe, uczestnicy konkursu będą mieli możliwość wybrania jednej z dwóch lokalizacji, dla której przygotują projekt. Są to: budynek stacji kolejowej „Kraków – Główny Osobowy” wraz z najbliższym otoczeniem oraz budynki i teren poprzemysłowy przy ul. Żółkiewskiego przy Rondzie Grzegórzeckim (zabudowania dawnych zakładów Peterseima), graniczący od północy z Ogrodem Botanicznym. Termin dostarczania prac konkursowych wyznaczony został na 8 września br., natomiast rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników ma się odbyć niespełna dwa tygodnie później.

Do kolejnego konkursu – który nie został jeszcze ogłoszony, ale prawdopodobnie nastąpi to w najbliższych dniach – przygotowują się władze miasta. Przedmiotem konkursu ma być opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu dawnego obozu w Płaszowie. Obszar, na którym w latach 1942-45 działał obóz pracy, zmieniony potem na koncentracyjny, obejmuje teren o pow. blisko 70 ha. Jest on wpisany do rejestru zabytków. Miejsce to jest często odwiedzane przez turystów, zwłaszcza po sukcesie filmu „Lista Schindlera”, którego akcja częściowo rozgrywała się właśnie w tym obozie. Niestety teren jest niezagospodarowany i pozbawiony podstawowej, chociażby, infrastruktury turystycznej. Wątpliwości niektórych mieszkańców Podgórza budzi fakt, że już w 1995 roku powstało studium historyczne obozu, a także koncepcja zagospodarowania tego terenu (autorstwa Jarosława Żółciaka). Jednakże, jak zapewnia główny architekt Krakowa Andrzej Wyżykowski, dotychczas opracowane dokumenty nie wyczerpują przedmiotu planowanego konkursu. Uczestnicy konkursu podczas przygotowywania prac będą musieli również uwzględnić założenia aktualnie opracowywanego planu miejscowego dla pobliskich Krzemionek.

Źródło: | 2006-07-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajeminne nieruchomości poszukiwane do wynajęciakamienice do kupieniadomy na sprzedaż powiat Raciborskidomy na wynajem powiat M. Sopotlokale użytkowe na wynajem gmina Płaskadomy na wynajem gmina Łużnadomy na wynajem w Cieciórkach Szlacheckichmieszkania na sprzedaż w Anieliniedomy na sprzedaż w Nidku

Deweloperzy

);