Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Senat za rozszerzeniem ulgi mieszkaniowej

2008-11-04

Senat za rozszerzeniem ulgi mieszkaniowej

Przyjęte w czwartek 30 października przez Senat poprawki do ustaw o podatkach dochodowych przewidują m.in. możliwość rozszerzenia zakresu stosowania ulgi mieszkaniowej oraz wliczenia w koszty uzyskania przychodu wartości darowanej żywności.

 

Przyjęte w czwartek 30 października przez Senat poprawki do ustaw o podatkach dochodowych przewidują m.in. możliwość rozszerzenia zakresu stosowania ulgi mieszkaniowej oraz wliczenia w koszty uzyskania przychodu wartości darowanej żywności – informuje portal Gazeta.pl.
 
Senat przegłosował poprawki do nowelizacji ustaw o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT), prawnych (CIT) oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne – czytamy. Zgodnie z poprawką do nowelizacji ustawy o PIT, mającej wejść w życie od 1 stycznia 2009 r., zostanie rozszerzony zakres ulgi mieszkaniowej. Jak donosi portal, z podatku dochodowego od osób fizycznych mają być zwolnione dochody uzyskane ze sprzedaży mieszkania, jeśli w ciągu dwóch lat zostaną przeznaczone na spłatę kredytu hipotecznego lub innych kredytów zaciągniętych w celu spłaty wcześniejszego kredytu hipotecznego. To nie jedyne zmiany. Ulga mieszkaniowa ma zastąpić obecną ulgę meldunkową. Zwolnienie ma objąć dochody ze sprzedaży nieruchomości, jeżeli w ciągu dwóch lat zostaną one przeznaczone m.in. na zakup mieszkania, budynku mieszkalnego czy gruntu budowlanego lub spłatę kredytu mieszkaniowego.
 

Zliberalizowano także zasady tzw. ulgi odsetkowej – podaje Gazeta.pl. Nowelizacja przewiduje, że ulga obejmie – oprócz dotychczasowego odliczenia od dochodu odsetek od kredytu (pożyczki) zaciągniętego na budowę domu lub mieszkania – także kredyty refinansowe zaciągnięte na spłatę kredytów mieszkaniowych. Kolejna propozycja przewiduje, że właściciel nieruchomości, który użyczy jej nieodpłatnie, będzie zwolniony z podatku. Ponadto nowelizacja znosi obowiązek odprowadzania – w przypadku rozliczenia za ostatni miesiąc podatkowy – podwójnej zaliczki na podatek dochodowy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w grudniu firmy muszą płacić zaliczkę nie tylko za listopad, ale także za grudzień – dodaje portal.

 

 

Źródło: Gazeta.pl 30.10.2008 | 2008-11-04

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki do kupienialokale użytkowe na wynajemhale i magazyny na wynajemdomy na sprzedaż powiat M. Bydgoszczlokale użytkowe na wynajem powiat M. Legnicadomy na sprzedaż gmina Charsznicalokale użytkowe na wynajem gmina Stanisławówmieszkania na sprzedaż w Podleśnej Wolimieszkania na sprzedaż w Darłowiedomy na wynajem w Głuszycy Górnej

Deweloperzy

);