Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Sejm przyjął poprawki do prawa budowlanego

2009-01-26

Sejm przyjął poprawki do prawa budowlanego

Jak czytamy w portalu Gazeta.pl, Sejm przyjął w piątek dwie poprawki Senatu do zmian w prawie budowlanym. Zmiany w ustawie wprowadzają ułatwienia w prowadzeniu inwestycji.

Jak czytamy w portalu Gazeta.pl, Sejm przyjął w piątek dwie poprawki Senatu do zmian w prawie budowlanym. Zmiany w ustawie wprowadzają ułatwienia w prowadzeniu inwestycji.

Chodzi m.in. o zastąpienie dotychczasowego obowiązku uzyskiwania pozwolenia na budowę i zgłoszenia budowy uproszczoną procedurą – samym wpisem do rejestru robót budowlanych. Określono też listę budów, które nie wymagają rejestracji i tych, które pomimo rejestracji nie muszą mieć projektu budowlanego – podaje portal. Nowe przepisy nie przewidują obowiązku zatwierdzenia projektu budowlanego w drodze decyzji administracyjnej i konieczności uzyskiwania pozwolenia na użytkowanie. Organ nadzoru budowlanego nadal będzie miał prawo skontrolować budowę i w razie nieprawidłowości żądać doprowadzenia do stanu zgodnego z prawem. Nowe przepisy mają wejść w życie po upływie sześciu miesięcy od ogłoszenia. Teraz ustawa trafi do prezydenta.
 

Źródło: Gazeta.pl 23.01.2009 | 2009-01-26

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na zamianęinne nieruchomości do kupieniagaraże do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Pilskimieszkania na sprzedaż powiat Prudnickimieszkania na wynajem gmina Wojciechowicemieszkania na wynajem gmina Ostrorógmieszkania na wynajem w Kąkolewiedomy na wynajem w Baryczudomy na wynajem w Świbie

Deweloperzy

);