Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Sejm odrzucił nowelizację ustawy o CIT

2009-04-03

Sejm odrzucił nowelizację ustawy o CIT

Sejm odrzucił 2 kwietnia projekt ustawy umożliwiający spółdzielniom i wspólnotom mieszkaniowym rozliczanie podatku CIT na takich samych zasadach, jakie stosują pozostałe podmioty.

Sejm odrzucił 2 kwietnia projekt ustawy umożliwiający spółdzielniom i wspólnotom mieszkaniowym rozliczanie podatku CIT na takich samych zasadach, jakie stosują pozostałe podmioty – informuje portal Gazeta.pl.

 
Nowelizację przygotowanej przez lewicę ustawy odrzucono już podczas pierwszego czytania (za odrzuceniem głosowało 230 posłów, przeciw 192, a 3 wstrzymało się od głosu). Projekt zakładał likwidację obowiązku rozdzielania dochodów z gospodarki zasobami mieszkaniowymi od dochodów osiąganych z innych źródeł. Jak czytamy dalej, obowiązek ten jest związany z wyliczaniem wysokości ulgi z CIT, z której mogą korzystać spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe, Towarzystwa Budownictwa Społecznego oraz komunalne zakłady gospodarki mieszkaniowej. Z podatku są zwolnione dochody osiągane z gospodarki zasobami mieszkaniowymi w części przeznaczonej na cele związane z utrzymaniem tych zasobów, np. fundusz remontowy.

Według PO, która na poprzednim posiedzeniu Sejmu złożyła wniosek o odrzucenie projektu, proponowane przez lewicę rozwiązania są niekorzystne dla wspólnot mieszkaniowych, TBS-ów oraz samorządowych jednostek organizacyjnych. Usunięcie zapisów o uldze pozbawiłoby wspólnoty mieszkaniowe możliwości zwolnienia z podatku dochodowego funduszu remontowego – dodaje Gazeta.pl.
 

 

Źródło: Gazeta.pl 2.04.2009 | 2009-04-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemkamienice na zamianękamienice do kupieniamieszkania na wynajem powiat Węgorzewskidomy na wynajem powiat Tarnobrzeskidomy na wynajem gmina Włoszakowicedomy na sprzedaż gmina Ełkmieszkania na sprzedaż w Palczew-Parcelidomy na wynajem w Kowalimieszkania na wynajem w Witoldowie

Deweloperzy

);