Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Sam zdecydujesz, kiedy wykupisz mieszkanie

Magdalena Hojniak | 2018-12-05

Sam zdecydujesz, kiedy wykupisz mieszkanie

Miasto przejmuje mieszkania od spółdzielni i udostępnia je na korzystniejszych warunkach.

Władze Katowic zawarły umowę przedwstępną ze Spółdzielnią Mieszkaniową DOM. Dzięki temu miasto przejmie od spółki 612 mieszkań mieszczących się w 31 budynkach. Po 2 latach negocjacji udało się osiągnąć porozumienie mające pomóc katowiczanom zaspokoić potrzeby mieszkaniowe.

Pozyskane lokale po włączeniu do zasobu komunalnego miasta będą zarządzane przez Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej (KZGM). Tym samym oznacza to, że zainteresowani będą mogli wykupić mieszkania na korzystniejszych warunkach, niż dotychczas oferowała spółdzielnia. Jak poinformował prezydent Katowic Marcin Krupa, to mieszkańcy zdecydują, kiedy dokonają zakupu – wybiorą najkorzystniejszy dla siebie termin.

Miasto będzie sukcesywnie przejmować lokale od spółdzielni, a pierwsza transza ma zostać przekazana pod koniec grudnia br. i obejmuje nieruchomość zlokalizowaną przy ul. Norwida 9, liczącą 15 mieszkań. Koszt przedsięwzięcia wyniesie blisko 500 tys. zł. Zgodnie z przyjętym planem, który wynika m.in. z konieczności przygotowania się KZGM do przyjęcia w zarząd lokali, strony wywiążą się z umowy pod koniec marca 2019 r.
 

Źródło: KRN.pl | 2018-12-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.3

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Sand Hotel ****
Enklawa Białowieska
Oaza Bronowice
Inwestycja Cieślewskiego 7A
Przepiękny dom jednorodzinny
Działka inwestycyjna
Osiedle Lawendowa 3

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Enklawa Białowieska

Nieznany Bór 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 

Przepiękny dom jednorodzinny

Płaza 

Działka inwestycyjna

Kraków, Dębniki, ul. F. Pokutyńskiego 

Osiedle Lawendowa 3

Zielonki, ul. Lawendowa 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny do kupieniadomy do kupieniadziałki do kupieniadomy na wynajem powiat Międzychodzkilokale użytkowe na wynajem powiat Ełckimieszkania na sprzedaż gmina Rutka-Tartakmieszkania na wynajem gmina Dobra (Szczecińska)mieszkania na sprzedaż w Zagórczedomy na sprzedaż w Albertowiemieszkania na wynajem w Czemlewie

Deweloperzy