Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Sam zdecydujesz, kiedy wykupisz mieszkanie

Magdalena Hojniak | 2018-12-05

Sam zdecydujesz, kiedy wykupisz mieszkanie

Miasto przejmuje mieszkania od spółdzielni i udostępnia je na korzystniejszych warunkach.

Władze Katowic zawarły umowę przedwstępną ze Spółdzielnią Mieszkaniową DOM. Dzięki temu miasto przejmie od spółki 612 mieszkań mieszczących się w 31 budynkach. Po 2 latach negocjacji udało się osiągnąć porozumienie mające pomóc katowiczanom zaspokoić potrzeby mieszkaniowe.

Pozyskane lokale po włączeniu do zasobu komunalnego miasta będą zarządzane przez Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej (KZGM). Tym samym oznacza to, że zainteresowani będą mogli wykupić mieszkania na korzystniejszych warunkach, niż dotychczas oferowała spółdzielnia. Jak poinformował prezydent Katowic Marcin Krupa, to mieszkańcy zdecydują, kiedy dokonają zakupu – wybiorą najkorzystniejszy dla siebie termin.

Miasto będzie sukcesywnie przejmować lokale od spółdzielni, a pierwsza transza ma zostać przekazana pod koniec grudnia br. i obejmuje nieruchomość zlokalizowaną przy ul. Norwida 9, liczącą 15 mieszkań. Koszt przedsięwzięcia wyniesie blisko 500 tys. zł. Zgodnie z przyjętym planem, który wynika m.in. z konieczności przygotowania się KZGM do przyjęcia w zarząd lokali, strony wywiążą się z umowy pod koniec marca 2019 r.
 

Źródło: KRN.pl | 2018-12-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.8

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Sand Hotel ****
Inwestycja Cieślewskiego 7A

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciadziałki do kupieniadomy na zamianędomy na sprzedaż powiat M. Siedlcedomy na wynajem powiat Braniewskimieszkania na sprzedaż gmina Żelazkówmieszkania na sprzedaż gmina Gaćdomy na wynajem w Nowogrodziemieszkania na sprzedaż w Międzylesiumieszkania na sprzedaż w Zosinowie

Deweloperzy

);