Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Sądny rok dla spółdzielni

2009-01-27

Sądny rok dla spółdzielni

Władze spółdzielni mieszkaniowych jeszcze do końca roku muszą przekazywać lokatorom własność zajmowanych przez nich mieszkań za przysłowiową złotówkę.

Władze spółdzielni mieszkaniowych jeszcze do końca roku muszą przekazywać lokatorom własność zajmowanych przez nich mieszkań za przysłowiową złotówkę – przypomina „Gazeta Wyborcza”.
 
I chociaż niezadowolone spółdzielnie mogą walczyć o odszkodowania od Skarbu Państwa, to szanse na ich wygraną w sądzie są niewielkie – czytamy dalej. Jednak zgodnie z opinią Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych RP, z którą liczy się ponad 500 spółdzielni w całym kraju, powinny one podejmować próby wywalczenia odszkodowania, gdyż stawką jest nawet 7,5 mld zł.

Prezesi spółdzielni są zdezorientowani, bo w grudniu Trybunał Konstytucyjny zakwestionował preferencyjne zasady wykupu mieszkań, a równocześnie umożliwił funkcjonowanie niekonstytucyjnego przepisu jeszcze przez rok – przypomina Gazeta. Część spółdzielni, np. łódzka Retkinia-Północ czy katowickie spółdzielnie Górnik i SM im. Paderewskiego, w dalszym ciągu przekazuje lokatorom własność mieszkań „za złotówkę". Inne, np. łódzka SM im. Jagiełły i Nowa z Jastrzębia-Zdroju, wstrzymały się ze sprzedażą. Związek szacuje, że z możliwości wykupu mieszkania „za złotówkę" skorzystało ponad 500 tys. lokatorów – dodaje dziennik. W efekcie majątek spółdzielni został uszczuplony o blisko 7,5 mld zł, gdyż wcześniej wykup mieszkania na własność kosztował średnio po 15 tys. zł.

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” 26.01.2009 | 2009-01-27

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemlokale użytkowe na wynajemdomy na zamianędomy na wynajem powiat Kłobuckilokale użytkowe na wynajem powiat M. Legnicamieszkania na sprzedaż gmina Wiśniewolokale użytkowe na sprzedaż gmina Wieleńmieszkania na wynajem w Naprawiemieszkania na sprzedaż w Dębówcedomy na wynajem w Kiełkutach

Deweloperzy

);