Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Są pieniądze, nie ma projektów

2011-11-24

Są pieniądze, nie ma projektów

Po raz pierwszy w historii zdarza się, że PKP ma pieniądze na inwestycje, a nie ma projektów do realizacji.

Rządowy plan inwestycji kolejowych zakłada, że w najbliższych dwóch latach zarządzająca kolejową infrastrukturą spółka PKP PKL wyda 21,5 mld zł. Aby zrealizować ten plan, w latach 2011-2013 PKP PKL musiałaby wydać na remonty i modernizację torów prawie 12 mld zł i zakończyć działania na prawie 1,5 tys. km torów. Taki scenariusz jest nierealny. Wynika to z faktu, że firmy wykonawcze rocznie są w stanie realizować prace związane z modernizacją torów maksymalnie za 7 mld zł, a i to zależy od stopnia sprawności procedur związanych z rozliczeniami inwestycji.

W latach 2010-2011 PKP PKL na realizację prac miała wydać po 5 mld zł rocznie, tymczasem nie przekroczyła kwoty 3,5 mld zł. Problemem nie są możliwości wykonawcze spółek budowlanych, ale opóźnienia w realizacji, które zaczynają się często już na etapie podpisywania umów. Średnio na każdym kontrakcie jest pół roku opóźnienia.

Źródło: KRN.pl | 2011-11-24

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupieniainne nieruchomości poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedażdomy na sprzedaż powiat M. Krakówmieszkania na wynajem powiat Rypińskidomy na sprzedaż gmina Leśnamieszkania na wynajem gmina Góra Kalwariamieszkania na sprzedaż w Końskiedomy na sprzedaż w Potocemieszkania na sprzedaż w Przybrodzie

Deweloperzy

);