Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Są inwestycje, są długi

2010-11-23

Są inwestycje, są długi

24 mld zł to kwota, jaką polskie metropolie przeznaczyły w ostatnich latach na realizację programów inwestycyjnych.

24 mld zł to kwota, jaką polskie metropolie przeznaczyły w ostatnich latach na realizację programów inwestycyjnych.

Wraz z rozwojem w sferze inwestycyjnej powiększyła się wartość długu, jaki zaciągnęły miasta. Jak wynika z raportu „Rzeczpospolitej” w latach 2007-2009 wyniósł on od 7,4 do 18,7 mld zł.

Liderem w sferze inwestycyjnej okazał się Wrocław, który znacząco wyprzedził inne miasta. Na drugim miejscu uplasował się Poznań (3,6 tys. zł/os.), dalej Warszawa (3,4 tys. zł/os.) i Gdańsk (ok. 2,6 tys. zł/os.).

Biorąc pod uwagę wskaźnik zadłużenia to bezkonkurencyjną pierwszą pozycję zajął Wrocław. W przeliczeniu na jednego mieszkańca dług sięgnął tu 2 tys. zł. Metropolia ta wyprzedziła nawet Warszawę. Mimo, że wartość długu zaciągniętego przez stolicę wzrosła o 1,5 mld zł, to miasto znalazło się dopiero na czwartym miejscu w rankingu. Zadłużenie w Lublinie i Krakowie zbliżyło się do wartości 1 tys. zł.
 

Źródło: „Rzeczpospolita” 19.11.2010 | 2010-11-23

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęciadomy na zamianękamienice na sprzedażdomy na wynajem powiat Dąbrowskidomy na wynajem powiat Kwidzyńskidomy na wynajem gmina Gubindomy na wynajem gmina Morzeszczynmieszkania na sprzedaż w Lidzbarkumieszkania na wynajem w Szarwarkudomy na sprzedaż w Brzeźnie

Deweloperzy

);