Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rzadziej na swoim

2011-08-17

Rzadziej na swoim

Nowelizacja programu „Rodzina na swoim” wejdzie w życie na początku września. Czy to faktyczny koniec rządowych dopłat?

Nowelizacja przepisów dotyczących programu „Rodzina na swoim” wejdzie w życie z początkiem września. Zmiany dotyczą przede wszystkim obniżenia wskaźnika przeliczeniowego z 1,4 do 1 (1,4 do 0,8 na rynku wtórnym). W praktyce oznacza to, że w największych miastach trudno będzie znaleźć mieszkanie, które kwalifikowałoby się do rządowej dopłaty. W przypadku rynku wtórnego może być prawie niemożliwe.

Oprócz zmiany wskaźnika, nowe przepisy zmieniają grupę osób uprawnionych do skorzystania z programu. Od września będą to małżeństwa, w których przynajmniej jeden z małżonków nie skończył jeszcze 35 lat, osoby samotnie wychowujące dzieci oraz single.

Wchodzące w życie zmiany oznaczają początek stopniowego wygaszania programu, który zgodnie z planem ma się zakończyć z końcem 2012 roku. Do tego czasu będzie można składać wnioski o dofinansowanie. Obniżenie limitów cenowych oraz ograniczenie grupy odbiorców poważnie ograniczy funkcjonowanie programu, który w ostatnich latach intensywnie się rozwijał. Kredyty w programie „Rodzina na swoim” regularnie zwiększały swój udział w całkowitej puli pożyczek mieszkaniowych. W I kwartale 2011 r. w programie zaciągnięto 13,2 tys. kredytów mieszkaniowych na łączną kwotę 2,6 mld zł. W stosunku do analogicznego okresu w roku poprzednim oznaczało to wzrost o 63 proc. pod względem liczby kredytów i aż o 85 proc. pod względem ich wartości. 

Źródło: KRN.pl | 2011-08-17

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe do kupieniagaraże na sprzedażhale i magazyny na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Sandomierskimieszkania na wynajem powiat Pszczyńskimieszkania na wynajem gmina Michałowicemieszkania na wynajem gmina Włocławekdomy na sprzedaż w Głuszyniedomy na sprzedaż w Kowalewiemieszkania na wynajem w Sobótka-Kolonia

Deweloperzy

);