Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rządowy projekt specustawy drogowej trafi pod głosowanie

2008-07-24

Rządowy projekt specustawy drogowej trafi pod głosowanie

Sejm skierował pod głosowanie rządowy projekt nowelizacji ustawy o inwestycjach na drogach. Zgodnie z nim jedno zezwolenie zastąpi dwie decyzje administracyjne wydawane inwestorom przy budowie dróg.

Sejm skierował 23 lipca pod głosowanie rządowy projekt nowelizacji ustawy o inwestycjach na drogach. Zgodnie z nim jedno zezwolenie zastąpi dwie decyzje administracyjne wydawane inwestorom przy budowie dróg – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Nowelizacja ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych oraz niektórych innych ustaw ma przyspieszyć realizację inwestycji drogowych w Polsce. Zezwolenie na realizację inwestycji drogowej zastąpiłoby dwie wydawane teraz decyzje: pozwolenie na budowę drogi oraz decyzję o ustaleniu lokalizacji. Jak czytamy dalej, zgodnie z projektem przyjętym przez sejmową komisję infrastruktury, właściciele wywłaszczonych nieruchomości otrzymywaliby dodatkowe pieniądze za umożliwienie szybkiego dostępu do terenów przeznaczonych pod budowę dróg.

Osoby, które udostępnią wywłaszczoną nieruchomość w ciągu 30 dni od podjęcia decyzji, otrzymają 5-proc. wartości nieruchomości, wycenionej przez biegłych. Taką samą premię dostaną również właściciele tych nieruchomości, wobec których wydano już decyzje lokalizacyjne – donosi dziennik. Jeśli wywłaszczenie dotyczyłoby nieruchomości mieszkalnej, właściciel otrzyma dodatkowo około 10 tys. zł w związku m.in. z kosztami przeprowadzki. Według zapowiedzi wiceministra infrastruktury Zbigniewa Rapciaka termin na opuszczenie nieruchomości zajętej pod drogę ma się wydłużyć czterokrotnie – do 120 dni. Ustawa będzie dotyczyć wszystkich dróg, które mają być budowane.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” 24.07.2008 | 2008-07-24

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania do kupieniainne nieruchomości poszukiwane do wynajęciahale i magazyny na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat Milickilokale użytkowe na sprzedaż powiat Chełmskidomy na sprzedaż gmina Stare Kurowolokale użytkowe na wynajem gmina Wola Uhruskamieszkania na wynajem w Starych Kobiałkachmieszkania na wynajem w Tarnawa-Koloniimieszkania na sprzedaż w Siemianicach

Deweloperzy

);