Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rządowe dopłaty do prywatnych autostrad

2010-03-03

Rządowe dopłaty do prywatnych autostrad

Na ekstrawypłaty Krajowy Fundusz Drogowy zarezerwował ponad 1,7 mld zł. Pieniądze trafią m.in. do spółki GTC, która buduje i zarządza autostradą A1.

Na ekstrawypłaty Krajowy Fundusz Drogowy zarezerwował ponad 1,7 mld zł – podaje „Dziennik Gazeta Prawna". Pieniądze trafią m.in. do spółki GTC, która buduje i zarządza autostradą A1.
 
Aż 2,7 mld zł zarezerwował w tym roku Krajowy Fundusz Drogowy (KFD) na wypłaty dla koncesjonariuszy autostrad. Tymczasem wpływy z funkcjonowania systemu koncesyjnego pokryją jedynie 800 mln zł. Ministerstwo Infrastruktury twierdzi jednak, że system w 2010 r. się zbilansuje, ponieważ wpływy ze sprzedaży winiet firmom transportowym pokryją zobowiązania wynikające z umów koncesyjnych – czytamy. Do kasy KFD trafią także pieniądze od kierowców korzystających z 91-km odcinka trasy A1 z Gdańska do Nowych Marz (na pozostałych płatnych odcinkach A2 i A4 pieniądze płacone na bramkach zostają w kieszeni Autostrady Wielkopolskiej i Stalexportu, spółek zarządzających trasami).
 
Jak donosi dziennik, w 2010 r. z budżetu państwa spółka GTC (zarządza odcinkiem A1 Gdańsk–Nowe Marzy) otrzyma aż ok. 250 mln zł tzw. opłaty za dostępność. Przedstawiciele spółki tłumaczą, że 30-letnia koncesja przyniesie co najmniej 300 mln euro zysku dla budżetu państwa.
 

 

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna" 3.03.2010 | 2010-03-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na wynajemhale i magazyny na wynajemgaraże na sprzedażmieszkania na wynajem powiat Kołobrzeskimieszkania na wynajem powiat M. Świętochłowicedomy na sprzedaż gmina Wiśniewlokale użytkowe na sprzedaż gmina Potęgowomieszkania na wynajem w Pływaczewiedomy na wynajem w Polskie Stwolnodomy na sprzedaż w Garwolewie

Deweloperzy

);