Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rząd zaakceptował dopłaty do najmu

Magdalena Hojniak | 2018-06-13

Rząd zaakceptował dopłaty do najmu

Rząd przyjął projekt mówiący o dopłatach do najmu. Dzięki temu wynajem „Mieszkania Plus” będzie tańszy. Ulgi nie będą jednak dla wszystkich.

Przez 9 pierwszych lat wynajmowania „Mieszkania Plus” najemcy będą mogli liczyć na finansową pomoc państwa w regulowaniu opłat czynszowych. Rozwiązania, jakie zaproponowano w „Mieszkaniu na Start”, zyskały akceptację rządu. To, w jakiej wysokości dopłata zostanie przyznana, będzie zależało od lokalizacji, a dokładniej od kosztów budowy w danym rejonie. Oprócz tego im liczniejsza rodzina, tym wyższe stawki dofinansowania. Dzięki temu comiesięczna rata czynszu dla najemców lokali udostępnionych w ramach „Mieszkania Plus”, będzie niższa.

W związku z tym, że dopłaty są przewidziane dla osób o określonych dochodach, w każdym roku informacja o ich wysokości będzie ponownie sprawdzana. Jeśli przewidziany ustawowo próg zostanie przekroczony, dopłata będzie wygaszona.

Co ważne, wsparcie finansowe można przydzielić jedynie tym najemcom, którzy wprowadzą się do lokali zamieszkiwanych po raz pierwszy. Reguła odnosi się zarówno do mieszkań nowo wybudowanych, jak i tych, utworzonych w budynkach rewitalizowanych lub zaadaptowanych na mieszkaniowe.

Oprócz zwiększenia zasobu mieszkań celem założenia jest także wypełnienie rynkowej luki w tym zakresie i wykorzystanie nieużytkowanych obiektów. Przepisy wejdą w życie od nowego roku.  

Źródło: KRN.pl | 2018-06-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

patologiiciągdalszy ⋅ 19-06-2018 | 15:31

"Oprócz tego im liczniejsza rodzina, tym wyższe stawki dofinansowania" - czyli, wystarczy zrobić sobie "stado". Przy okazji doić uczciwych podatników co miesiąc z 500+, a po jakimś czasie przestać płacić za mieszkanie, bo miasto i tak ich nigdzie nie wyrzuci bo ... "liczna rodzina" i na dodatek, miasto nie będzie miało dla takiego "stada" lokalu zastępczego. Kolejna patologia w tym kraju. Oby tak dalej a sami się zrujnujemy.

Pokaż wszystkie komentarze (1)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Domy Piltza 16
Wynajem pomieszczeń biurowych...
Enklawa Białowieska
Osiedle Lawendowa 3
Oaza Bronowice
Sand Hotel ****

Domy Piltza 16

Kraków, Dębniki, ul. dr. J. Piltza 

Wynajem pomieszczeń biurowych...

Opole, ul. Głogowska 

Enklawa Białowieska

Nieznany Bór 

Osiedle Lawendowa 3

Zielonki, ul. Lawendowa 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania do kupieniakamienice do kupieniagaraże na wynajemmieszkania na wynajem powiat Strzelińskidomy na sprzedaż powiat Pszczyńskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Fałkówmieszkania na sprzedaż gmina Krasnopoldomy na wynajem w Chrząstowiedomy na wynajem w Żywkowiemieszkania na sprzedaż w Małachowo-Wierzbiczanach

Deweloperzy