Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rząd ma wreszcie definicję budownictwa społecznego

2006-12-05

Rząd ma wreszcie definicję budownictwa społecznego

Zgodnie z założeniami definicji budownictwa społecznego przygotowanymi w Ministerstwie Finansów, niższy VAT obejmie mieszkania do 120 m kw. i domy o powierzchni 200 m kw.

31 grudnia 2007 r. w Polsce kończy się wynegocjowane w Traktacie Akcesyjnym zezwolenie na stosowanie obniżonej 7-proc. stawki VAT na mieszkania. Przepisy unijne pozwalają objąć preferencyjnym podatkiem tzw. społeczne budownictwo mieszkaniowe. Kraje członkowskie mogą same ustalić, co należy przez nie rozumieć. Jak czytamy w "Gazecie Prawnej", zgodnie z założeniami definicji budownictwa społecznego przygotowanymi w Ministerstwie Finansów, niższy VAT obejmie mieszkania do 120 m kw. i domy o powierzchni 200 m kw.

Remonty lub przebudowa (na które uzyskano pozwolenie lub które zgłoszono odpowiedniemu organowi) będą opodatkowane niższą stawką, ale tylko wtedy, gdy wartość materiałów budowlanych użytych do prac nie przekroczy 50 proc. wartości kosztorysu.

Przyjęcie definicji bez utrzymania zwrotu VAT na materiały budowlane będzie niestety oznaczać, że domy stawiane tzw. metodą gospodarczą będą opodatkowane 22-proc. VAT, podobnie jak budowa infrastruktury towarzyszącej (drogi, dojazdy, kotłownie, sieci wodociągowe).

Źródło: "Gazeta Prawna", 05.12.2006 | 2006-12-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na wynajeminne nieruchomości poszukiwane do wynajęciakamienice do kupieniamieszkania na wynajem powiat Sierpeckimieszkania na wynajem powiat Buskilokale użytkowe na wynajem gmina Kołaki Kościelnelokale użytkowe na sprzedaż gmina Płońskmieszkania na sprzedaż w Osiniedomy na wynajem w Granicydomy na sprzedaż w Petrykach

Deweloperzy

);