Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rząd chce ujarzmić smog

Rafał Chojnacki | 2020-06-23

Rząd chce ujarzmić smog
Zmiana w planie CEEB nałoży obowiązek zarejestrowania wszystkich źródeł spalania

Nowy projekt rządowy zakłada rejestrację wszystkich źródeł spalania. Oznacza to, że każdy właściciel pieca będzie musiał zgłosić go do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Ministerstwo przedstawia projekt

W Ministerstwie Klimatu powstał już projekt Ustawy o zmianie ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów, w której znajdują się instrumenty, pozwalające na wymuszenie realnych działań, mających na celu redukcję smogu. Zdaniem ustawodawcy, zmiany mają przyczynić się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń pochodzących z sektora komunalno-bytowego.

Zgłosić trzeba będzie nie tylko rodzaj źródła ciepła i sposób ogrzewania wody, ale również podać, jaki jest obecnie stan techniczny budynku, kiedy przeprowadzane były kontrole i jakie rodzaje pomocy publicznej pobrano, np. z tytułu termomodernizacji. Projekt ma dotyczyć nie tylko domów mieszkalnych. Objęto nim również budynki gospodarstw rolnych, urzędy, szkoły, hotele, szpitale, warsztaty, biura, magazyny, kościoły itp.

Monitorowanie pieców

Zarejestrowane na podstawie tej ustawy piece będą o wiele łatwiejsze w monitorowaniu. Z jednej strony pozwoli to ustalić, które z nich nie spełniają norm dotyczących emisji, z drugiej zaś da możliwość szybkiego dotarcia do osób biednych, których nie stać na właściwe ogrzewanie budynku mieszkalnego. Ułatwi to dotarcie z pomocą do potrzebujących.

Bardzo istotny w projekcie ustawy jest również punkt, dotyczący wydatkowania środków publicznych. Pozwoli ustalić, jak skuteczne są dotychczasowe sposoby dotowania projektów proekologicznych. Od wyniku kontroli, opartej na powyższych deklaracjach, zależeć ma przyszła polityka rządu w sprawie wymiany pieców, termoizolacji i odnawialnych źródeł energii.

 

Przeczytaj także: Program Czyste Powietrze – wprowadzono możliwość składania wniosków online
 

Źródło: KRN.pl | 2020-06-23

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


4

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki do kupieniainne nieruchomości poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat Stargardzkimieszkania na sprzedaż powiat Zamojskidomy na wynajem gmina Siewierzlokale użytkowe na wynajem gmina Cielądzmieszkania na wynajem w Rębowiemieszkania na wynajem w Skrzeszowicachmieszkania na sprzedaż w Zakliczewie

Deweloperzy

);