Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rząd chce odzyskać rosyjskie budynki

2006-09-14

Rząd chce odzyskać rosyjskie budynki

Specjalny zespół rządowy próbuje odzyskać część z nieruchomości przekazanych Rosjanom na mocy umów między rządami PRL i ZSRR.

Specjalny zespół rządowy próbuje odzyskać część z nieruchomości przekazanych Rosjanom na mocy umów między rządami PRL i ZSRR – informuje „Życie Warszawy".

Chodzi o ponad 200 tys. m kw. nieruchomości przekazanych byłemu ZSRR na terenie Polski, z których niemal połowa to działki w Warszawie. Umowy międzyrządowe w lat 70. zakładały, że w rewanżu Związek Radziecki przekaże stronie polskiej obiekty w Moskwie. Ale Rosjanie nie wywiązali się z tych ustaleń. Nieoficjalnie Rosjanie kwestionują zasadę lustrzanej wzajemności, ale przed reporterami "ŻW" zasłaniają się tajemnicą negocjacji z polskim rządem.

Jednak Polacy nie chcą czekać. Nad odebraniem Rosjanom gruntów bez rozgłosu pracuje powołany jeszcze przez premiera Kazimierza Marcinkiewicza Międzyresortowy Zespół do spraw Mienia Skarbu Państwa. Najpierw trzeba wyjaśnić zagmatwaną sytuację prawną nieruchomości. W przypadku placówek dyplomatycznych i konsularnych Federacji Rosyjskiej niektóre nieruchomości wykorzystywane na ten cel mają uregulowany status (własność, użytkowanie wieczyste), ale co do części nie jest to jasne. Brakuje aktów notarialnych, a nawet ksiąg wieczystych.

Rządowy zespół ma wyjaśnić status rosyjskich nieruchomości oraz przygotować propozycje uregulowania tego stanu. Sytuację komplikuje fakt, że na niektórych terenach, jakie zostały im przekazane w ramach działalności dyplomatycznej, Rosjanie prowadzą interesy.

Źródło: „Życie Warszawy", 13.09.2006 | 2006-09-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na sprzedażdomy poszukiwane do wynajęciahale i magazyny na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Nowotarskimieszkania na wynajem powiat Łomżyńskidomy na wynajem gmina M. Zielona Góralokale użytkowe na sprzedaż gmina Radzyń Chełmińskimieszkania na sprzedaż w Borkudomy na sprzedaż w Adamowiemieszkania na sprzedaż w Bukowo Morskie

Deweloperzy

);