Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rynek u granic swoich możliwości

Magdalena Hojniak | 2018-04-24

Rynek u granic swoich możliwości

Choć w każdym miesiącu mówi się o kolejnych rekordach deweloperów, sytuacja nie jest tak pomyślna, jakby się mogło wydawać.

Porównując statystyki minionego kwartału do analogicznego okresu ubiegłego roku, wyraźnie widać, że deweloperzy wciąż poprawiają wyniki i oddają do użytkowania coraz więcej mieszkań. Jednak przy wnikliwszej analizie okazuje się, że w stosunku rok do roku dane się kurczą. I kwartał 2017 r. na tle pierwszych miesięcy 2016 r. wyglądał imponująco – firmy deweloperskie odnotowały wtenczas 20 proc. wzrost sprzedaży, podczas gdy w bieżącym roku różnica wyniosła tylko kilka procent, na co zwracają uwagę analitycy Ochnik Development.

Eksperci rynku zgodnie twierdzą, że powtórzenie dotychczasowych spektakularnych osiągnięć nie jest już możliwe. Prognozy jednak dalej wskazują na to, że rynek mieszkaniowy w Polsce obierze tendencję wzrostową. Zapotrzebowanie na mieszkania wciąż jest duże, tym bardziej, że zakup mieszkania nie jest już postrzegany jedynie w kontekście zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych, ale także jako inwestycja ukierunkowana na zysk. Warunki do takiego lokowania kapitału są coraz lepsze, bowiem zainteresowanie najmem rośnie.

Przeszkodą, jaką napotykają deweloperzy, są przepisy i wynikające z nich wydłużenia czasu oczekiwania na decyzje. Co więcej, rosnące koszty budowy mogą przyczynić się do wyższych cen mieszkań, a w efekcie doprowadzi to do sytuacji, w której inwestowanie w nieruchomości nie będzie już tak korzystne.  

Źródło: KRN.pl | 2018-04-24

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.8

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Przepiękny dom jednorodzinny
Inwestycja Cieślewskiego 7A
Sand Hotel ****

Przepiękny dom jednorodzinny

Płaza 

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na wynajemdomy do kupieniahale i magazyny na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat Koszalińskilokale użytkowe na wynajem powiat Łódzki wschodnidomy na wynajem gmina Osielskodomy na wynajem gmina Budrydomy na wynajem w Piekutowomieszkania na sprzedaż w Leszczniemieszkania na wynajem w Młodzianowie

Deweloperzy

);