Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ryczałt najlepszy dla najmu

2007-07-06

Ryczałt najlepszy dla najmu

Z roku na rok rośnie liczba podatników płacących ryczałt z tytułu najmu, podnajmu, dzierżawy. Taka sytuacja jest wynikiem rosnącej popularności inwestycji w nieruchomości.


Z roku na rok rośnie liczba podatników płacących ryczałt z tytułu najmu, podnajmu, dzierżawy - informuje "Gazeta Prawna". Taka sytuacja jest wynikiem rosnącej popularności inwestycji w nieruchomości. I tak, liczba podatników uzyskujących przychody z tytułu umowy najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze wzrosła w 2004 roku w porównaniu z 2003 rokiem o 24 313, w 2005 roku o 23 370, a w 2006 roku o dalsze 21 437 osób.

Jak czytamy w "Gazecie Prawnej", podatnicy nabywają mieszkania w celu odprzedaży za kilka lat, gdy ich wartość znacznie wzrośnie, a do chwili sprzedaży lokale są wykorzystywane jako źródło dochodów z najmu.

Nieobojętna jest przy tym forma rozliczania dochodów uzyskiwanych z najmu - zauważa "gazeta Prawna" - w przypadku opodatkowania w formie ryczałtu stawka podatku jest bowiem niższa niż w przypadku rozliczania się w ramach działalności gospodarczej. Dodatkową zaletą wyboru opodatkowania w formie ryczałtu jest to, że osoby osiągające przychód z tytułu najmu nie są zobowiązane do prowadzenia ewidencji osiąganych przychodów (pod warunkiem, że ich wysokość wynika z umowy zawartej na piśmie). Dlatego też liczba podatników, którzy wybrali omawianą formę rozliczania, systematycznie wzrasta i jest wysoce prawdopodobne, że taka tendencja będzie się utrzymywać.

Źródło: "Gazeta Prawna", 03.07.2007 | 2007-07-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na sprzedażhale i magazyny do kupieniamieszkania na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Warszawski zachodnilokale użytkowe na wynajem powiat Wschowskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Łysomicelokale użytkowe na wynajem gmina Bralinmieszkania na sprzedaż w Pudlikajmydomy na sprzedaż w Rolbkumieszkania na sprzedaż w Latoszynie

Deweloperzy

);