Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ruszają kredyty mieszkaniowe z dopłatami

2006-12-08

Ruszają kredyty mieszkaniowe z dopłatami

Wreszcie obowiązuje rozporządzenie ministra budownictwa regulujące kwestię udzielania przez banki kredytów z częściową dopłatą państwa do odsetek.

Wkrótce pierwsze banki zaczną udzielać kredytów z dopłatą państwa do odsetek, gdyż w końcu obowiązuje już rozporządzenie ministra budownictwa, bez którego nie było to możliwe. Jak czytamy w "Rzeczpospolitej", rozporządzenie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw nr 221 pozycja 1618, a weszło w życie 4 grudnia 2006 roku.

Wprawdzie ustawa z 13 lipca 2006 r. o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania obowiązuje już od dawna, brakowało jednak rozporządzenia pozwalającego wdrożyć ją w życie. Określa ono ogólne warunki umów, jakie Bank Gospodarstwa Krajowego powinien zawrzeć z bankami, oraz tryb i terminy przekazywania dopłat.

Według "Rzeczpospolitej" PKO BP jest pierwszym bankiem, który zapowiada rozszerzenie swojej oferty kredytowej o ten kredyt. Ma zamiar to zrobić jeszcze w tym roku. Kolejne zainteresowane banki to: Pekao SA oraz Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe. Te zamierzają to robić w połowie stycznia przyszłego roku. BGK toczy rozmowy także z innymi bankami.

Jak przypomina "Rzeczpospolita", z kredytu mogą skorzystać małżeństwa oraz osoby samotne wychowujące dzieci, które nie mają własnego mieszkania (ani domu). Uzyskane tą drogą pieniądze można wydać m.in. na zakup mieszkania lub domu jednorodzinnego (również w budowie) na rynku wtórnym lub pierwotnym - w formie odrębnej własności lub jako spółdzielcze własnościowe prawo. Powierzchnia mieszkania nie może przekraczać 75 m kw., a domu - 140 m kw. Dopłaty będą przy tym przysługiwać tylko do 50 m kw. mieszkania i 70 m kw. domu. Państwo pokryje za kredytobiorcę połowę odsetek przez osiem lat.

Źródło: "Rzeczpospolita", 06.12.2006 | 2006-12-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na sprzedażmieszkania do kupieniainne nieruchomości poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedaż powiat Żnińskimieszkania na wynajem powiat Śremskidomy na wynajem gmina Sokołów Podlaskilokale użytkowe na wynajem gmina Rusinówdomy na sprzedaż w Nowym Przeorskudomy na wynajem w Grądachmieszkania na wynajem w Grądy-Woniecku

Deweloperzy

);