Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ruda Śląska kusi inwestorów loftami

2008-01-23

Ruda Śląska kusi inwestorów loftami

Wieża wodna, stary dworzec czy zabudowania fabryki margaryny to tylko niektóre obiekty czekające na inwestorów w Rudzie Śląskiej. Miasto przygotowało listę budowli, które można przerobić na lofty.

Wieża wodna, stary dworzec czy zabudowania fabryki margaryny to tylko niektóre obiekty czekające na inwestorów w Rudzie Śląskiej. Miasto przygotowało listę budowli, które można przerobić na lofty. W ten sposób chce ratować niszczejące przemysłowe dziedzictwo – podaje „Gazeta Wyborcza”.

Na razie na liście jest tylko sześć budynków, ale urzędnicy zapowiadają, że będzie ich więcej. Deklarują też pomoc przy załatwianiu wszelkich formalności. Dzięki temu już teraz oferowane budynki cieszą się sporym zainteresowaniem. Jak przewiduje Gazeta, gdyby udało się zachęcić ludzi do remontowania starych budynków, Ruda Śląska mogłaby się stać prawdziwym polskim zagłębiem loftów.

Jednak nie we wszystkich budynkach muszą powstawać lofty, ponieważ urzędnicy dopuszczają także inne rozwiązania – czytamy w artykule. Wieża wodna idealnie nadaje się na przykład na klimatyczną knajpkę, a w budynku dawnej szkoły w Kochłowicach może funkcjonować jakaś prywatna uczelnia.

Źródło: Gazeta Wyborcza” Katowice 21.01.2008 | 2008-01-23

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciakamienice poszukiwane do wynajęciadziałki na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat Kępińskidomy na wynajem powiat Wadowickimieszkania na wynajem gmina Kocklokale użytkowe na wynajem gmina Ozimekmieszkania na sprzedaż w Słupiemieszkania na sprzedaż w Robakowski Młyndomy na sprzedaż w Moskiewcach

Deweloperzy

);