Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rozwój bazy noclegowej dzięki Euro 2012

2008-02-13

Rozwój bazy noclegowej dzięki Euro 2012

Dzięki organizacji mistrzostw piłkarskich Euro 2012 nie tylko wzrosną obroty w branży hotelowej. Przyspieszeniu ulegnie rozwój bazy noclegowej.

Dzięki organizacji mistrzostw piłkarskich Euro 2012 nie tylko wzrosną obroty w branży hotelowej. Przyspieszeniu ulegnie rozwój bazy noclegowej – donosi „Gazeta Prawna”.

Do 2012 roku baza hotelowa będzie rosła w średnim tempie 7 proc. rocznie, co odpowiada budowie prawie 30 tys. pokoi w około 560 hotelach – szacuje firma konsultingowa PMR w swoim raporcie Budownictwo hotelowe w Polsce 2007. To oznacza, że w ciągu najbliższych pięciu lat może powstawać około 110 nowych hoteli rocznie – czytamy dalej. Dla porównania w okresie od 2001 do 2005 co roku oddawano do użytku średnio nie więcej niż 50 hoteli.

Jak podaje gazeta, mimo tak spektakularnego prognozowanego wzrostu liczby nowych obiektów, dopiero w 2009 roku wartość budownictwa hotelowego i obiektów zakwaterowania turystycznego przekroczy 660 mln zł, a więc poziom zarejestrowany w doskonałym dla tego sektora roku 2001. Natomiast w 2012 wartość zrealizowanych inwestycji hotelowych powinna osiągnąć pułap bliski 1,1 mld zł. Obecnie polskie hotele dysponują nieco ponad 130 tys. miejsc noclegowych. Eksperci szacują, że tylko w Warszawie brakuje 10 tys. miejsc hotelowych.

Źródło: „Gazeta Prawna” 13.02.2008 | 2008-02-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupieniahale i magazyny na sprzedażdziałki na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Łukowskidomy na sprzedaż powiat Głubczyckilokale użytkowe na sprzedaż gmina Wolindomy na sprzedaż gmina Łomazymieszkania na sprzedaż w Rojewiedomy na wynajem w Szycachmieszkania na wynajem w Chłopówko

Deweloperzy

);